Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Khan: "Klasa średnia" zażywająca kokainę winna przemocy w Londynie

Khan: "Klasa średnia" zażywająca kokainę winna przemocy w Londynie
Khan: "Nie ma czegoś takiego jak przestępstwo bez ofiar". (Fot. Getty Images)
'To przedstawiciele klasy średniej, którzy towarzysko biorą kokainę, podsycają przemoc gangów na ulicach Londynu' - twierdzi burmistrz brytyjskiej stolicy, Sadiq Khan.
Reklama

Podczas audycji w LBC Radio burmistrz zaznaczył, że zażywanie tzw. narkotyków rekreacyjnych nie jest "przestępstwem bez ofiar" i wiąże się z falą zabójstw na ulicach Londynu.

"Musimy podjąć działania nie tylko wobec młodych ludzi, którzy są zaangażowani w gangi przestępcze, ale także wobec tych, którzy kupują narkotyki na imprezach klasy średniej" - dodał Khan.

"Ze statystyk, które przekazała mi policja, wyraźnie wynika, że istnieje silne powiązanie między narkotykami i gangami, a przestępstwami z użyciem noża i rosnącą przestępczością" - poinformował.

"Niektórzy londyńczycy uważają, że branie narkotyków na imprezie to przestępstwo bez ofiar. Trzeba wyraźnie zaznaczyć - nie ma czegoś takiego jak przestępstwo bez ofiar" - stwierdził burmistrz brytyjskiej stolicy.

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się sekretarz sprawiedliwości David Gauke, który oświadczył, że to ludzie ze średniej klasy, którzy sięgają po kokainę, są paliwem dla rosnącej przemocy.

"Jeśli zamawiają sobie dwa gramy kokainy na imprezę ze znajomymi w ogródku, a później czytają o zasztyletowanym 15-latku na Hackney, powinni zrozumieć, że mieli na to wpływ" - zaznaczył polityk.

Od początku roku w Londynie śmierć w wyniku ataków nożem poniosło 16 nastolatków. 

Od początku roku w Londynie śmierć w wyniku ataków nożem poniosło 16 nastolatków. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • PabloWhodini
   31 lipca 2018, 16:02

   Hahahahahahaaha. Jaki glupek.

  • Mam benefity i doje krowy
   31 lipca 2018, 16:08

   przychodzi ćpun THC na detoks do lekarza a lekarz to czytelnik anonimowy. ))))))))) albo jaka jest lubiona bułka THC ? Bułka z makiem :-)

  • Jaś
   31 lipca 2018, 16:32

   A ja bym powiedział że to koledzy muslimy..

  • MuslimUk
   31 lipca 2018, 17:12

   Haha i najgorsze że część ludzi w to wierzy.. żal co ma piernik do wiatraka

  • Poziomka
   31 lipca 2018, 18:16

   Ciekawe...czyli jego ziomki. Bo wiekszoac cpunow to marokancy i pakole dop potem angole.

  • Cytrynka
   31 lipca 2018, 21:54

   to jest prawda na sto procent co mowi burmistrz narkotyki i alkohol to jest zguba narodu szczegolnie mlodych ludzi po takich uzywkach sa napady zabojstwa i kradzieze i trzeba spojrzec prawdzie w oczy

  • AI
   31 lipca 2018, 22:05

   Debil, debil, debil, pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej :))))
   No to ja w takim razie podsycam przemoc na ulicach przy browarach rozlewających piwo bo kupuję piwo.
   DEBIL ! A w ogóle to zalegalizujcie i miękkie i twarde narkotyki to rozwiąże się problem dilerów, podsycania przemocy, gangów, narkomanów i innych przestępstw wynikających z tego. Tyle dobrego z jednego zalegalizowania wszystkiego. Kto durny to bedzie brał i to jego sprawa, niech każdy decyduje co ma ze swoim życiem robić a nie państwo jak mamuśka zabrania tego czy tamtego-przez to tylko najwięksi robią kasę. Największe dragi i tak już kupicie w sklepach-wóda i papierosy ale to państwowy biznes więc jest spoko. Zróbcie państwowy biznes ze wszystkich dragów i będzie spoko. Ci co nie biorą to i tak nie będą brać a ci co tak to i tak będą,tak jak teraz tylko że bez dilerów na ulicach

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama