Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Amerykańscy saneczkarze otrzymali wsparcie w kryptowalucie

Amerykańscy saneczkarze otrzymali wsparcie w kryptowalucie
Amerykańskie zawodniczki wystapią na igrzyskach w Pjongczangu. (Fot. Getty Images)
Reprezentacja USA w saneczkach przeszła do historii jeszcze przed rozpoczęciem zimowych igrzysk w Pjongczangu. Jako pierwsza olimpijska ekipa w USA przyjęła donację w bitcoinach - kryptowalucie - poinformował jeden z portali poświęcony temu środkowi płatniczemu.
Reklama

Olimpijska reprezentacja USA składa się z dziesięciorga saneczkarzy - siedmiu mężczyzn i trzech kobiet. Dyscyplina nie jest popularnym sportem zimowym w Stanach Zjednoczonych, co sprawia, że drużyna musi szukać różnorodnych źródeł finansowania.

Pierwszym, który przekazał donację w tej formie jest Ty Danco, były saneczkarz, obecnie pracujący na Wall Street.

Bitcoin to kryptowaluta, która zyskała popularność przede wszystkim w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych dzięki możliwości przeprowadzania relatywnie tanich transakcji z jej użyciem.

System tych operacji może funkcjonować bez konieczności centralnego zarządzania obrotem. W ciągu roku wartość wirtualnej waluty wzrosła o ponad 1 000 proc. W tym czasie bitcoin odnotował kilka poważnych wahnięć - ostatnie najpoważniejsze między 8 a 12 listopada, kiedy jego cena spadła z 7,9 tys. dolarów do 5,5 tys. dol. przed dalszym wzrostem.

W Pjongczangu wystąpi też sześcioro polskich saneczkarzy, którzy będą startować będą we wszystkich konkurencjach: jedynkach kobiet i mężczyzn, dwójkach oraz sztafecie.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama