Szkot podbił Hiszpanię

Murray przerwał dominację Nadala. Madryt zdobyty przez Szkota (Fot. Getty Images)
Rozstawiony z numerem drugim Brytyjczyk Andy Murray wygrał tenisowy turniej ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W finale pokonał Hiszpana Rafaela Nadala 6:3, 6:2. To 33. tytuł w karierze Szkota.

Murray triumfował w Madrycie po raz drugi - wcześniej w 2008 roku. Z kolei jego urodzony na Majorce rywal nie wykorzystał okazji, aby wygrać po raz trzeci z rzędu.

To drugi tytuł Murraya w ciągu tygodnia. W poniedziałek wygrał rywalizację w Monachium, pokonując w finale Philippa Kohlschreibera.

Był to 21. pojedynek Szkota z Nadalem i dopiero szóste zwycięstwo Murraya, a pierwsze na tej nawierzchni. Hiszpan dopiero odbudowuje formę po przerwie spowodowanej kontuzjami na przełomie 2014 i 2015 roku. Po wczorajszej porażce wypadnie poza pierwszą piątkę światowego rankingu ATP po raz pierwszy od dekady.

Na pierwszej rundzie udział w zawodach zakończył Jerzy Janowicz. Polski tenisista przegrał z Portugalczykiem Joao Sousą 4:6, 5:7.