Menu

Polska Kampania informacyjna o AIDS

Polska Kampania informacyjna o AIDS
W ramach jubileuszowego - dwudziestego światowego dnia AIDS, organizacja non-profit ‘Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego’ rozpoczyna w Londynie 28 listopada kampanię informacyjno-edukacyjną dla Polaków.
Reklama
Co roku na całym świecie rośnie liczba zakażeń wirusem HIV m.in. wskutek braku wiedzy nt. ryzykownych zachowań seksualnych zwłaszcza wśród osób w wieku 18-39 lat. Z badań statystycznych prowadzonych także w Polsce przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego wynika, że do tego grona dołącza coraz więcej młodych Polaków.

W związku z tym 28 listopada 2008 rozpocznie się w Wielkiej Brytanii kampania informacyjno-edukacyjna realizowana przez Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego, w której partnerski udział biorą także najczęściej odwiedzane przez Polaków polskie ośrodki służby zdrowia w Londynie.

Kampania potrwa do 7 grudnia i ma na celu umożliwienie wszystkim zainteresowanym jak najobszerniejszego dostępu do wiedzy na temat profilaktyki HIV / AIDS. Dlatego poza samym udostępnieniem w tym czasie telefonu zaufania prowadzonego przez Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego z myślą o zdrowiu seksualnym młodych polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii, udostępnione zostaną też informacyjno-edukacyjne materiały przygotowane przez agendę Ministerstwa Zdrowia - Krajowe Centrum ds. AIDS w Warszawie. Otrzymać je będzie można bezpłatnie w następujących placówkach londyńskich dzielnic Ealing oraz City:

Ośrodek Pomocy Psychologicznej, 5 Fontwell Close, UB5 4DY Northolt
Prywatna Klinika Specjalistyczna, 147B Ruislip Road, UB6 9QQ Greenford
Private Medical Centre - Polish Private Clinic, 1 Eastfields Road, W3 0AA Acton
Prywatna Przychodnia Lekarska, 364A Whitton Avenue East, UB6 0JP Greenford
Med-Pol, 94 Whitechapel High St., E1 7RA City

Telefon zaufania’ PCZS, czyli ‘Jasnoniebieska Linia ’ ( tel. stacjonarny: 020 32 866 722 oraz kontakt poprzez Skype: pczs_org ) czynna będzie od 28 listopada 2008 do 7 grudnia 2008 w dni powszednie od 19 do 21, a w soboty i niedziele od 13 do 15.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama