Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kongres Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii zbierze się po raz drugi

Kongres Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii zbierze się po raz drugi
Ubiegłoroczna edycja Kongresu spotkała się z ciepłym przyjęciem (Fot. Zjednoczone Królestwo Polek w Wielkiej Brytanii)
11 października 2014 roku w Londynie odbędzie się II Kongres Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii, organizowany przez Zjednoczone Królestwo Polek. Hasło tegorocznej edycji brzmi: 'I w Tobie drzemie Europa. Obudź ją!'.
Reklama

Kongres Polek to wydarzenie społeczne zainicjowane w ubiegłym roku przez grupę aktywnych Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, realizujących swoje projekty pod nazwą Zjednoczone Królestwo Polek. Ciepłe przyjęcie zeszłorocznej edycji Kongresu zadecydowało o kontynuacji wydarzenia. Tegoroczna edycja realizowana jest przy wsparciu i zaangażowaniu Ambasady PR w Londynie oraz wielu przedstawicieli polonijnych środowisk, a patronat medialny nad imprezą objął portal Londynek.net.

Jak podkreślają inicjatorki przedsięwzięcia, kierowane jest ono do szerokiej rzeszy Polek na Wyspach, które czują w sobie potrzebę rozwoju i potencjał do realizacji własnych pomysłów, ale szukają wskazówek, jak połączyć własne marzenia w spójny i efektywny plan. Program Kongresu został przygotowany tak, aby na wiele z tych pytań wyczerpująco odpowiedzieć.

Kongres ma na celu wspieranie rozwoju Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, w różnych obszarach życia - poprzez biznes, sztukę, naukę i pasje - po nabywanie wiedzy w zakresie rozwiązywania problemów osobistych, zawodowych, edukacyjnych, zdrowotnych itp. Zarówno program, jak i imprezy towarzyszące zostały starannie zaplanowane tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych rodaczek na Wyspach. Kongres będzie więc okazją do wspólnej dyskusji na tematy takie jak: ścieżka kariery, walka ze stereotypami, kobieta w biznesie, życiu, środowisku zawodowym itp. 

Nieodłącznym projektem towarzyszącym Kongresowi jest kolejna edycja plebiscytu na Polkę Roku. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby wyróżnić panie, które swoją pracą, postawą i zaangażowaniem na różnych polach (kategorie: praca społeczna, kultura i sztuka oraz biznes) wybijają się ponad przeciętność. Zwyciężczynią konkursu w roku 2013 została Agnieszka Kołek główna organizatorka i kuratorka międzynarodowego festiwalu „Passion for Freedom”.

Hasło tegorocznej edycji "I w Tobie drzemie Europa. Obudź ją!" świadczy o zwróceniu uwagi także na procesy integracyjne w ramach wspólnej Europy, które nastąpiły w ciągu 10 lat od wstąpienia Polski do UE. 

II Kongresowi Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii towarzyszyć będzie ponadto bal charytatywny, z którego całkowity dochód zasili organizację cyklu warsztatów dla kobiet w trudnej sytuacji materialnej, chcących kontynuować swój rozwój osobisty.

Więcej informacji na temat tegorocznego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie: www.krolestwopolek.eu 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.03.2019
  GBP 4.995 złEUR 4.286 złUSD 3.777 złCHF 3.778 zł

  Sport


  Reklama