Menu

Coraz więcej osób w UK pracuje zdalnie z lotnisk i stacji kolejowych

Coraz więcej osób w UK pracuje zdalnie z lotnisk i stacji kolejowych
Praca z lotniska? Byle był dobry Internet... (Fot. Getty Images)
Po pracy z domu nadszedł czas na pracę w podróży - czytamy w dzienniku 'The Guardian'. Okazuje się, że po gwałtownym wzroście liczby osób pracujących w trybie hybrydowym, coraz więcej profesjonalistów wykonuje swoje zadania w podróży, logując się z lotnisk i stacji kolejowych w Wielkiej Brytanii.
Reklama
Reklama

Liczba odwiedzających specjalne przestrzenie do pracy zlokalizowane w węzłach transportowych wzrosła średnio o 31% od 2022 r. - wynika z danych International Workplace Group (IWG), jednego z największych na świecie dostawców biur serwisowanych, do którego należy oferująca przestrzenie biurowe firma Regus.

Ich placówka na lotnisku w Birmingham, w budynku obok terminala, jest jednym z najbardziej ruchliwych miejsc dla pracowników w podróży - wynika z danych, mierzonych za pomocą logowań do sieci Wi-Fi we wszystkich centrach IWG. Liczba wizyt wzrosła tam o prawie dwie trzecie (65%).

Wzrost liczby odwiedzających o 39% odnotowano na lotnisku Southampton, o 36% na najbardziej ruchliwej stacji kolejowej w Wielkiej Brytanii, Liverpool Street w Londynie i o 31% na stacji Paddington.

Wizyty w przestrzeniach do pracy wzrosły również na lotnisku Farnborough w Hampshire - najbardziej ruchliwym lotnisku dla prywatnych odrzutowców w Wielkiej Brytanii, a także na stacjach Blackfriars i King’s Cross St Pancras w Londynie.

Chociaż od jakiegoś czasu widok osób pracujących na laptopach w pociągach i samolotach stał się bardzo często spotykany, to IWG uważa, że ​​rosnąca popularność wydzielonych przestrzeni do pracy w węzłach transportowych pokazuje chęć pracowników do odhaczania zadań podczas oczekiwania na wejście na pokład samolotu lub pociągu. Wykorzystują oni w ten sposób czas, który w przeciwnym razie mógłby być nieproduktywny.

"Oczywiste jest, że ludzie chcą wykorzystać okazję do pracy w miejscach, które są dla nich najwygodniejsze i najbardziej odpowiadają ich stylowi życia" — zauważa dyrektor generalny IWG, Mark Dixon.

Nie dziwi już widok osób pracujących w podróży... (Fot. Getty Images)

Wiele badań wykazało, że pracownicy biurowi, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki z domu, przyzwyczaili się do elastycznej pracy z biura i domu lub innej lokalizacji.

Pomimo szeregu niedawnych nakazów powrotu do biura - szczególnie w przypadku dużych korporacji - Urząd Statystyk Narodowych ustalił, że jesienią 2024 r. praca hybrydowa była standardowym wzorcem dla ponad jednej czwartej (28%) pracujących dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Od czasu przyjęcia polityki pracy hybrydowej, trzy czwarte dyrektorów generalnych zauważyło poprawę produktywności w swoich organizacjach  - wynika z badania IWG, które przeprowadziło ankietę wśród 500 liderów biznesowych w czerwcu.

Tymczasem zgodnie z innym badaniem pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii, nieco ponad trzy czwarte (76%) badanych stwierdziło, że czują się bardziej zmotywowani, gdy mają możliwość pracy z różnych lokalizacji.

Czytaj więcej:

UK: Prawo do elastycznego czasu pracy już od pierwszego dnia zatrudnienia

Praca zdalna w odwrocie. Obecność w biurach ma sprzyjać lepszej pracy zespołowej

Praca hybrydowa przynosi korzyści pracodawcom i pracownikom

Niepokojący trend na rynku wynajmu mieszkań w UK. Chodzi o pracę z domu

Ogromna liczba mieszkańców Londynu wciąż pracuje z domu i mniej korzysta z transportu publicznego

    Komentarze
    • Czytelnik anonimowy
      31 grudnia 2024, 15:26

      tak Anglik i praca zdalna kraj patologii i krajem patologii zostaje

    • Matt Londonist
      31 grudnia 2024, 22:28

      Tez slowo "pracuje" jest, moim zdaniem malo trafne. Bo wyslanie kilku kretynskich emailikow na chain teudno nazwac pracą.

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 03.01.2025
    GBP 5.1498 złEUR 4.2718 złUSD 4.1512 złCHF 4.5658 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama