Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polacy ranni w rasistowkim ataku

Polacy ranni w rasistowkim ataku
Trzech Polaków zostało rannych po tym, jak grupa 20 osób napadła na nich w Kidderminter. Policja potwierdziła, że był to atak na tle rasowym.
Reklama
Reklama
Jak podaje serwis BBC, do ataku doszło w piątek wieczorem ok godz. 22 na Baxter Avenue, w Kidderminster, w hrabstwie Worcestershire.

Z ustaleń policji wynika, że Polacy brali udział w kłótni z grupą kobiet w sklepie sieci Bargain Booze, podczas której padły rasistowskie wyzwiska pod ich adresem.

Następnie Polacy zostali zaatakowani przez grupę ok. 20 osób – mężczyzn i kobiet. Dwóch z nich zostało pobitych do nieprzytomności. Obaj trafili do szpitala Worcestershire Royal Hospital, w Worcester.

Jak podali detektywi prowadzący sprawę, co najmniej jeden z Polaków został pobity tępym narzędziem, drugi miał rany cięte i siniaki. Trzeci z Polaków został zatrzymany przez policję, ale został zwolniony za kaucją.

Sierżant Gerard Smith, z West Mercia Police, powiedział: "To był okropny i bestialski napad, który jest o tyle gorszy, że został dokonany z pobudek rasistowskich".

"Na szczęście rzadko dochodzi do takich incydentów, przez co policja jest jeszcze bardziej zdeterminowana, by złapać sprawców, aby podkreślić, że takie zachowania nie będą tolerowane. To był poważny atak na tle rasowym, a takie napady traktujemy szczególnie poważnie”.

Policja przesłuchiwała już niektórych świadków zdarzenia. Jednak ze względu na dużą liczbę osób przebywających w tym czasie w okolicy, w której doszło do napadu, policja apeluje do osób mających jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, by zgłaszały się na policję.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama