Menu

Życzenia wielkanocne od Ambasadora RP w Londynie

Życzenia wielkanocne od Ambasadora RP w Londynie
Arkady Rzegocki: "Pamiętajmy, że wszystko będzie dobrze". (Fot. Ambasada RP w Londynie)
Z okazji Świąt Wielkanocnych Ambasador RP w Londynie, Arkady Rzegocki, składa za pośrednictwem mediów polonjnych życzenia wszystkim Polakom na Wyspach.
Reklama

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy/Słuchacze/Widzowie,

Tegoroczne święta wielkanocne przeżywamy w niezwykle trudnym okresie, kiedy towarzyszy nam niepokój, co przyniesie jutro. Ze względu na rozwój epidemii jesteśmy zmuszeni do szczególnego dbania o zdrowie swoje i naszych najbliższych oraz do zachowania fizycznego dystansu. W związku z tym, Święta te będą w części naszych domów inne, bo niekoniecznie spędzone blisko osób nam najdroższych. Pamiętajmy jednak, że mimo tego fizycznego dystansu, cały czas jesteśmy razem w myślach, sercach oraz, dzięki cudom techniki, na łączach i wspólnie uda nam się przetrwać te chwile. To święta przynoszące nadzieję.

Życzę Państwu, aby ta Wielkanoc mimo wszystko była dla nas czasem pełnym nadziei i radości płynącej z cudu zmartwychwstania. Symbolika Świąt Wielkanocnych odnosi się do losu każdego człowieka, pragnącego, aby dobro zwyciężało nad złem, a życie nad śmiercią. Szukajmy w tym okresie umocnienia w wierze, że każdy kolejny dzień będzie lepszy, a robiąc to pamiętajmy o innych i wspierajmy się wzajemnie.

Wielkanoc to także okazja do podziękowania osobom, które niosą pomoc potrzebującym. Dziękuję wszystkim, którzy przez ostatnie tygodnie, a także przez ostatni rok, poświęcili czas, umiejętności i środki, a często narażali własne życie, aby nieść nadzieję innym. Jestem wdzięczny zarówno pracownikom kluczowym, jak i wolontariuszom oraz tym, którzy wspierają naszych seniorów i NHS. To dzięki nim możemy cieszyć się dzisiaj zdrowiem, bezpieczeństwem i dobrymi, jak na obecną sytuację, warunkami życia. W te święta wspierajmy ich myślami i dziękujmy za ich oddanie oraz bezinteresowność.

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę bitwy o Wielką Brytanię, dzięki której odmieniły się losy największego konfliktu w naszej historii. Naszą postawą i wzajemnie okazywaną pomocą przywołujmy ducha braterstwa Polaków bohatersko walczących u boku Brytyjczyków. Wierzę, że duch ten doda nam sił, aby przetrwać i to stojące przed nami obecnie wyzwanie.

Mam nadzieję, że tajemnica Nocy Zmartwychwstania i radość Wielkanocnego poranka przyniesie nam wszystkim tak potrzebne duchowe pokrzepienie i doda nam otuchy oraz optymizmu. Pamiętajmy, że wszystko będzie dobrze. 

Zdrowych i spokojnych Świąt!

Wesołego Alleluja!

Arkady Rzegocki

Ambasador RP w Londynie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama