Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zmiany na lotniskach w UK: Skaner 3D skontroluje bagaż

Zmiany na lotniskach w UK: Skaner 3D skontroluje bagaż
Nowa technologia może oznaczać koniec kontroli płynów w woreczkach w bagażu podręcznym. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie władze zapowiadają wprowadzenie skanerów 3D do kontroli bagażu podręcznego na lotniskach - podała dzisiaj agencja AP. Ma to dotyczyć wszystkich głównych portów Wielkiej Brytanii.
Reklama

Jak podkreślono, zastosowanie nowych urządzeń ma skrócić czas kontroli bezpieczeństwa i oszczędzić pasażerom konieczności okazywania podczas niej płynów czy elektroniki.

Agencja cytuje brytyjskiego ministra transportu Granta Shappsa, który oświadczył dzisiaj, że "nowa technologia zwiększy bezpieczeństwo" podróżnych. Dodał, że wprowadzenie tego typu rozwiązań może też oznaczać "odejście od plastikowych toreb" na lotniskach czy "koniec racjonowania" liczby zawieranych ze sobą rzeczy.

"Nowa technologia zwiększy bezpieczeństwo" podróżnych. (Fot. Getty Images)

Skanery są już używane w ramach testów na londyńskim Heathrow i będą stopniowo wprowadzane przez inne lotniska w Wielkiej Brytanii.

Cytowany przez AP dyrektor generalny Heathrow John Holland Kaye wskazał, że nowa technologia "zmieni odczucia pasażerów, sprawi, że podróż samolotem z węzłowych portów lotniczych stanie się prosta, szybsza i bezpieczniejsza". Zastrzegł, że chodzi o największe brytyjskie porty. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama