Menu

Zmiany na lotniskach w UK: Skaner 3D skontroluje bagaż

Zmiany na lotniskach w UK: Skaner 3D skontroluje bagaż
Nowa technologia może oznaczać koniec kontroli płynów w woreczkach w bagażu podręcznym. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie władze zapowiadają wprowadzenie skanerów 3D do kontroli bagażu podręcznego na lotniskach - podała dzisiaj agencja AP. Ma to dotyczyć wszystkich głównych portów Wielkiej Brytanii.
Reklama

Jak podkreślono, zastosowanie nowych urządzeń ma skrócić czas kontroli bezpieczeństwa i oszczędzić pasażerom konieczności okazywania podczas niej płynów czy elektroniki.

Agencja cytuje brytyjskiego ministra transportu Granta Shappsa, który oświadczył dzisiaj, że "nowa technologia zwiększy bezpieczeństwo" podróżnych. Dodał, że wprowadzenie tego typu rozwiązań może też oznaczać "odejście od plastikowych toreb" na lotniskach czy "koniec racjonowania" liczby zawieranych ze sobą rzeczy.

"Nowa technologia zwiększy bezpieczeństwo" podróżnych. (Fot. Getty Images)

Skanery są już używane w ramach testów na londyńskim Heathrow i będą stopniowo wprowadzane przez inne lotniska w Wielkiej Brytanii.

Cytowany przez AP dyrektor generalny Heathrow John Holland Kaye wskazał, że nowa technologia "zmieni odczucia pasażerów, sprawi, że podróż samolotem z węzłowych portów lotniczych stanie się prosta, szybsza i bezpieczniejsza". Zastrzegł, że chodzi o największe brytyjskie porty. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama