Menu

Zmarł dziennikarz, który w 2016 roku przeżył lotniczą katastrofę drużyny Chapecoense

Zmarł dziennikarz, który w 2016 roku przeżył lotniczą katastrofę drużyny Chapecoense
Henzel był jedną z sześciu osób, które 29 listopada 2016 przeżyły katastrofę lotniczą z piłkarzami Chapecoense na pokładzie. (Fot. Getty Images)
Radiowy dziennikarz Rafael Henzel, który w 2016 roku jako jeden z nielicznych przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami brazylijskiej drużyny Chapecoense na pokładzie, zmarł na zawał serca - poinformował klub. Miał 45 lat.
Reklama

Z informacji m.in. lokalnych mediów wynika, że dziennikarz upadł w trakcie gry w piłkę nożną z przyjaciółmi w Chapeco. Zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala, a przyczyną był prawdopodobnie zawał serca.

Henzel był jedną z sześciu osób, które 29 listopada 2016 przeżyły katastrofę lotniczą z piłkarzami Chapecoense na pokładzie. Brazylijska drużyna leciała na finał Copa Sudamericana do Kolumbii. Samolot rozbił się w górach niedaleko lotniska w Medellin - zginęło 71 osób, w tym 19 zawodników oraz trener Caio Junior. Wśród sześciu uratowanych pasażerów było trzech graczy.

Po katastrofie Henzel wrócił do pracy dziennikarskiej, napisał też książkę.

"Podczas swojej błyskotliwej kariery Rafael opowiedział historię Chapecoense. Był symbolem odbudowy klubu i na zawsze zostanie zapamiętany na naszych zielono-białych stronach" - napisał w oświadczeniu brazylijski klub.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.02.2020
  GBP 5.096 złEUR 4.240 złUSD 3.910 złCHF 3.985 zł

  Sport


  Reklama