Menu

Złoty zyskał na wartości, osłabł tylko wobec funta

Złoty zyskał na wartości, osłabł tylko wobec funta
Złoty zyskał na wartości wobec większości walut. (Fot. Thinkstock)
W efekcie dobrego nastroju na rynkach finansowych złoty zyskał na wartości, nieco osłabł tylko wobec funta - poinformowali analitycy. Euro kosztowało 4,32 zł, dolar - 4,06 zł, funt brytyjski - 5,07 zł, a frank szwajcarski - 4,05 zł.
Reklama

"Początek nowego tygodnia przyniósł lekkie umocnienie złotego" - napisał w swoim komentarzu analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

Jak dodał, wczorajszy dzień był nietypowy, bo w USA ze względu na święto nie handlowano, stąd aktywność pozostałych uczestników obrotu, w tym w Europie, była niewielka.

Według Ryczki, kluczową kwestią dla rynków są zbliżające wybory w państwach europejskich: we Francji, Niemczach i Holandii.

Analityk DM mBank Rafał Sadoch podkreśla, że dobre nastroje na rynkach finansowych oraz stabilizacja notowań dolara przekładają się na umocnienie większości walut zaliczanych do rynków wschodzących. Zaznaczył, że w porównaniu do innych walut regionu, złoty "prezentuje się całkiem dobrze i umacnia się chociażby wobec węgierskiego forinta".

Sadoch poinformował, że polska waluta osłabiła się w poniedziałek jedynie wobec funta. Jak przewiduje, notowania złotego w rozpoczynającym się tygodniu zależeć będą w głównie od rynkowego sentymentu, zmienność jednak nie powinna być duża.

"Spodziewamy się, że para EUR/PLN będzie stabilizować się w okolicach obecnych poziomów. W przypadku notowań USD/PLN widzimy przestrzeń do wzrostu w kierunku 4.10, jeśli umacniać się będą oczekiwania na marcową podwyżkę stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną" - podsumowuje. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.01.2021
  GBP 5.107 złEUR 4.524 złUSD 3.730 złCHF 4.197 zł

  Sport


  Sport

  Reklama