Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Złoty zyskał na wartości, osłabł tylko wobec funta

Złoty zyskał na wartości, osłabł tylko wobec funta
Złoty zyskał na wartości wobec większości walut. (Fot. Thinkstock)
W efekcie dobrego nastroju na rynkach finansowych złoty zyskał na wartości, nieco osłabł tylko wobec funta - poinformowali analitycy. Euro kosztowało 4,32 zł, dolar - 4,06 zł, funt brytyjski - 5,07 zł, a frank szwajcarski - 4,05 zł.
Reklama

"Początek nowego tygodnia przyniósł lekkie umocnienie złotego" - napisał w swoim komentarzu analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

Jak dodał, wczorajszy dzień był nietypowy, bo w USA ze względu na święto nie handlowano, stąd aktywność pozostałych uczestników obrotu, w tym w Europie, była niewielka.

Według Ryczki, kluczową kwestią dla rynków są zbliżające wybory w państwach europejskich: we Francji, Niemczach i Holandii.

Analityk DM mBank Rafał Sadoch podkreśla, że dobre nastroje na rynkach finansowych oraz stabilizacja notowań dolara przekładają się na umocnienie większości walut zaliczanych do rynków wschodzących. Zaznaczył, że w porównaniu do innych walut regionu, złoty "prezentuje się całkiem dobrze i umacnia się chociażby wobec węgierskiego forinta".

Sadoch poinformował, że polska waluta osłabiła się w poniedziałek jedynie wobec funta. Jak przewiduje, notowania złotego w rozpoczynającym się tygodniu zależeć będą w głównie od rynkowego sentymentu, zmienność jednak nie powinna być duża.

"Spodziewamy się, że para EUR/PLN będzie stabilizować się w okolicach obecnych poziomów. W przypadku notowań USD/PLN widzimy przestrzeń do wzrostu w kierunku 4.10, jeśli umacniać się będą oczekiwania na marcową podwyżkę stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną" - podsumowuje. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.06.2019
  GBP 4.752 złEUR 4.256 złUSD 3.743 złCHF 3.824 zł

  Sport


  Reklama