Menu

Zidane zawieszony jako trener na trzy miesiące

Zidane zawieszony jako trener na trzy miesiące
Zinedine Zidane został zawieszony na trzy miesiące za prowadzenie drużyny rezerw Realu Madryt (Fot. Getty Images)
Francuz Zinedine Zidane został zawieszony na trzy miesiące za prowadzenie drużyny rezerw Realu Madryt bez odpowiedniej licencji trenerskiej - poinformował wczoraj wieczorem klub ze stolicy Hiszpanii, potwierdzając doniesienia tamtejszych mediów.
Reklama

Piłkarski mistrz świata z 1998 oraz mistrz Europy z 2000 roku ma prawo odwołać się od decyzji hiszpańskiej federacji.

42-letni Zidane, w przeszłości gwiazda Realu Madryt, posiada licencję UEFA A, która nie upoważnia jednak do prowadzenia drużyn z trzeciej ligi hiszpańskiej (Segunda B). Według dziennika "As" były piłkarz jest w trakcie wyrabiania sobie we Francji wyższych uprawnień trenerskich, a niezbędną do pracy z rezerwami Realu licencję trzeciego stopnia powinien otrzymać na wiosnę przyszłego roku.

Sam Zidane zabrał głos w tej sprawie w ubiegły piątek. "Od trzech lat zdaję egzaminy we Francji. Mógłbym je zdać w Hiszpanii w ciągu trzech miesięcy, ale jestem Francuzem i interesuje mnie dalsze kształcenie we Francji, gdzie przecież wychowałem się jako piłkarz" - stwierdził "Zizou" w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro".

Francuz rozpoczął trenerską karierę jako asystent Włocha Carlo Ancelottiego w pierwszej drużynie Realu. Z rezerwami "Królewskich" pracuje od początku trwającego sezonu. Jego podopieczni wygrali w niedzielę z SD Huesca 2:0, ale po dziesięciu kolejkach zajmują w tabeli Segunda B dopiero 14. miejsce, mając w dorobku 13 pkt.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.07.2020
  GBP 4.904 złEUR 4.447 złUSD 3.959 złCHF 4.180 zł

  Sport


  Sport

  Reklama