Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Zderzenie dwóch pociągów w Szkocji. Są ranni

Zderzenie dwóch pociągów w Szkocji. Są ranni
Lokomotywa Flying Scotsman objeżdża obecnie stacje kolejowe w całej Wielkiej Brytanii, świętując swoje 100. urodziny. (Fot. Getty Images)
Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu dwóch pociągów, do którego doszło wczoraj wieczorem w północnej Szkocji. Jeden z uczestniczących w zderzeniu pociągów był ciągnięty przez zabytkową lokomotywę parową Flying Scotsman.
Reklama
Reklama

Do zderzenia doszło ok. godz. 18:15 na stacji Aviemore w szkockim regionie Highlands. Jeden z pociągów stał wówczas na stacji. Jak poinformowała szkocka policja, dwie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala w Inverness, zaś trzy inne opatrzono na miejscu.

Według portalu BBC, wszyscy czują się już dobrze i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pochodząca z 1923 r. 97-tonowa lokomotywa parowa Flying Scotsman powróciła w zeszłym roku na tory po renowacji, przeprowadzonej w związku z jej stuleciem.

Była ona pierwszą w Wielkiej Brytanii, która oficjalnie osiągnęła prędkość 100 mil na godzinę oraz pierwszą w historii, która kursowała bezpośrednio z Londynu do Edynburga.

Obecnie jest własnością Narodowego Muzeum Kolejnictwa w Yorku i w ramach obchodów stulecia objeżdża stacje kolejowe w całej Wielkiej Brytanii.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2023
  GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama