Menu

Zbliża się koniec Pizza Express? Firma ma potężny dług

Zbliża się koniec Pizza Express? Firma ma potężny dług
Poważnie zadłużona jest każda z 470 pizzerii sieci. (Fot. Getty Images)
Jak podają media na Wyspach, Pizza Express może być kolejnym gigantem, który zniknie z brytyjskiej ulicy. Pod koniec ubiegłego roku dług firmy wynosił ponad 1,12 miliarda funtów - wynika z ksiąg rachunkowych sieci pizzerii.
Reklama

Sytuacja firmy jest na tyle poważna, że właściciele grupy restauracyjnej "zatrudnili doradców finansowych przed ważnymi rozmowami z wierzycielami" - informuje "Metro".

Z doniesień brytyjskich mediów wynika, że niektóre z 470 restauracji należących do sieci są zadłużone nawet na 1,6 miliona funtów. Co więcej, spółka musi spłacić 655,6 miliona funtów swojego długu do sierpnia 2022 r.

Pizza Express nie ukrywała, że ​​w ostatnich latach borykała się z rosnącymi problemami finansowymi. Tylko w tym roku firma, która została założona 54 lata temu, odnotowała spadek zysków o 7,7 proc.

W maju br. zbankrutowały restauracje Jamiego Olivera. (Fot. Getty Images)

Jeśli jednak chodzi o całkowitą sprzedaż w Wielkiej Brytanii i Irlandii, to ta wzrosła ostatnio o 0,5 proc.

Jeszcze pod koniec ostatniego kwartału dyrektor grupy, Jinlong Wang, zapewniał, że "jest zadowolony z wyników finansowych" spółki. "W pierwszej połowie roku, mimo wszystkich wyzwań w branży, zachowaliśmy odporność na wszystkich naszych rynkach" - uspokajał szef Pizza Express.

W maju br. upadłość ogłosił inny gastronomiczny gigant - imperium restauracyjne gwiazdy brytyjskiej kuchni, Jamiego Olivera.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy jedzą coraz mniej mięsa

Brytyjczycy jedzą ciągle to samo i unikają eksperymentów w kuchni

Restauracje Jamiego Olivera zbankrutowały. Zagrożonych 1 300 etatów

Greggs robi zapasy na Brexit. Obawia się znacznych braków

  Komentarze
  • Ronin
   9 października 2019, 18:57

   Wychodzą ich perfekcyjne zdolności managerskie zatrudnia je nadmiaru ludzi, żenujący kraj który jest wydmuszką socjalnego kraju.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2020
  GBP 4.992 złEUR 4.246 złUSD 3.828 złCHF 3.953 zł

  Sport


  Reklama