Menu

Zawody GP w skokach narciarskich w Wiśle obejrzy ok. 8 tys. kibiców

Zawody GP w skokach narciarskich w Wiśle obejrzy ok. 8 tys. kibiców
Skoki narciarskie coraz bardziej popularne? (Fot. Getty Images)
Ok. 8 tys. widzów będzie mogło obejrzeć każdy z konkursów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które zostaną rozegrane 25 i 26 lipca na skoczni w Wiśle Malince - poinformował wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz.
Reklama
W zawodach wystartują czołowi skoczkowie świata. W piątek, 25 lipca, późnym wieczorem odbędzie się konkurs drużynowy. Następnego dnia skoczkowie zmierzą się w rywalizacji indywidualnej. Sprzedaż biletów rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Będą kosztowały od 40 do 80 zł.

Wąsowicz dodał, że skocznia w Wiśle Malince jest aktualnie nieczynna. Trwa remont po tym, jak na zeskoku przegniła część desek tworzących podbudowę, na której spoczywa igielit. "Na skocznię dostarczone zostanie drewno sosnowe, zabezpieczone przed podobnym uszkodzeniem, a cieśle rozpoczną pracę. Naprawa potrwa do 10 dni" - stwierdził.

Wiślańskie zawody inaugurują tegoroczny cykl Letniej Grand Prix. Będą to zarazem jedyne "polskie" konkursy w tej edycji. Z Beskidów skoczkowie pojadą do Einsiedeln w Szwajcarii, gdzie 9 sierpnia zostanie rozegrany kolejny konkurs. W sumie w całym cyklu zawodnicy zmierzą się w 11 konkursach indywidualnych i jednym drużynowym. Letnią GP zakończą 4 października zawody w Klingenthal.

Skocznia w Wiśle-Malince została oddana do użytku latem 2008 roku. Koszt przebudowy, łącznie z potrzebnymi naprawami i wzmocnieniem zeskoku, wyniósł 47 mln zł.

Rekord obiektu należy do Austriaka Stefana Krafta, który 8 stycznia 2013 roku, podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata, uzyskał 139 m.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama