Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Zawirowania w notowaniach funta

Zawirowania w notowaniach funta
Większość analityków przewiduje, że "wzmocnienie funta szterlinga będzie tymczasowe" i prognozuje "dalsze zawirowania" w notowaniach brytyjskiej waluty... (Fot. Getty Images)
Brytyjska waluta nieco odrabia straty wobec złotego. Dzisiaj po południu za funta szterlinga trzeba było zapłacić 4,80 zł., o 2 grosze więcej niż rano.
Reklama
Reklama

Wczoraj funt spadł na rynkach do najniższego poziomu od trzech lat, by następnie zyskać na wartości 0,5 proc.. Zdaniem analityków, na których powoływała się dzisiaj agencja Reutera, to wstęp do większych wahań wartości brytyjskiej waluty, bo "bitwa o Brexit wkracza w kolejną kluczową fazę". Eksperci dodali, że niepewność inwestorów w związku z Brexitem jest wciąż wysoka.

Jak podaje agencja, większość analityków przewiduje, że "wzmocnienie funta szterlinga będzie tymczasowe" i prognozuje "dalsze zawirowania" w notowaniach brytyjskiej waluty.

Np. eksperci z ING, których cytuje agencja, zaznaczają, że prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów "nie jest dobrą wróżbą dla funta". Dodali, że "niepewność co do wyniku wyborów pozostaje wysoka", a to nie oznacza "wytchnienia dla funta".

Wczoraj posłowie sprzeciwiający się bezumownemu Brexitowi przejęli kontrolę nad porządkiem obrad Izby Gmin, aby zablokować taki scenariusz wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Opozycja - do której podczas głosowania dołączyło aż 21 posłów Partii Konserwatywnej, usuniętych później karnie z klubu parlamentarnego - zebrała 328 głosów przy zaledwie 301 na rzecz rządu (przewaga 27 głosów).

Dzięki temu zwycięstwu dzisiaj parlament będzie - wbrew woli rządu - obradował nad opozycyjnym wnioskiem, otwierającym drogę do zablokowania bezumownego Brexitu i do potencjalnego opóźnienia go do 31 stycznia 2020 r., jeśli porozumienie z Brukselą nie zostanie wypracowane do 19 października br.

Posłowie zagłosują też nad rządowym wnioskiem w sprawie rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama