Menu

Zarzuty zabójstwa dla kierowcy ciężarówki ze zwłokami

Zarzuty zabójstwa dla kierowcy ciężarówki ze zwłokami
Wciąż trwa śledztwo w sprawie śmierci 39 osób, których ciała odnaleziono w ciężarówce... (Fot. Getty Images)
25-letniemu Maurice'owi Robinsonowi, kierowcy ciężarówki, w której naczepie znaleziono w tym tygodniu zwłoki 39 ludzi, postawiono m.in. 39 zarzutów nieumyślnego spowodowania zabójstwa i zarzut handlu ludźmi - poinformowała wczoraj brytyjska policja.
Reklama

Pochodzący z Irlandii Północnej oskarżony usłyszał także zarzuty prania pieniędzy czy udziału w zmowie w celu ułatwiania nielegalnej imigracji.

Przed sądem 25-latek ma stanąć w poniedziałek.

Pozostałe trzy osoby zatrzymane w tej sprawie przez brytyjską policję nadal pozostają w areszcie: są to 38-letni kobieta i mężczyzna z Warrington w hrabstwie Cheshire oraz 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej. Wszyscy są podejrzani o przemyt ludzi i zabójstwo.

Piątą osobę, również pochodzącą z Irlandii Północnej i poszukiwaną w tej sprawie przez Brytyjczyków, zatrzymała wczoraj w Dublinie policja irlandzka.

Choć początkowo informowano, że wszystkie ofiary to Chińczycy, obecnie brytyjska policja nie wyklucza, że wśród zabitych są też obywatele Wietnamu. Brytyjczycy współpracują w tej kwestii z wietnamską dyplomacją.

Szczątki wszystkich 39 zabitych są już w kostnicy i czekają na autopsję oraz identyfikację. Policja podała, że przy ofiarach znaleziono niewiele dokumentów.

Ciężarówkę ze zwłokami w naczepie znaleziono w nocy z wtorku na środę w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii.

Czytaj więcej:

Policja: Ciężarówka, w której odkryto zwłoki, przypłynęła z Belgii

Aresztowano czwartą osobę w związku z ciałami w ciężarówce

Wietnam: Premier zarządził śledztwo ws. ciężarówki ze zwłokami w Anglii

Kolejny zatrzymany ws. ciężarówki ze zwłokami znalezionej w Anglii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama