Menu

Zanardi przeszedł kolejną operację

Zanardi przeszedł kolejną operację
15 września 2001 roku podczas wyścigu Champ Car na torze Lausitz w Niemczech Alex miał poważny wypadek z kanadyjskim kierowcą Alexem Taglianim. Zanardi przeżył wypadek, ale utracił obie nogi. (Fot. Getty Images)
Były kierowca Formuły 1 Alex Zanardi przeszedł już piątą operację po wypadku, w jakim uczestniczył w czerwcu w Toskanii podczas wyścigu niepełnosprawnych kolarzy. Tym razem lekarze kolejny raz zajęli się rekonstrukcją jego twarzy.
Reklama

Czterokrotny złoty medalista paraolimpijski 19 czerwca w Toskanii wpadł pod ciężarówkę podczas wyścigu niepełnosprawnych kolarzy. 53-latek został natychmiast przewieziony do szpitala w Sienie, gdzie lekarze określili jego stan jako bardzo ciężki. Doznał poważnych obrażeń głowy i wielokrotnego złamania kości twarzy.

Po wypadku Zanardi trafił do szpitala w Sienie, gdzie przeszedł trzy operacje głowy, w tym pięciogodzinną rekonstrukcję twarzy. Obecnie przebywa w klinice w Mediolanie, a lekarze dostrzegają znaczący postęp w leczeniu.

W Formule 1 Włoch startował – z przerwą - w latach 1991-1999, a jego najlepszym miejscem było szóste w Grand Prix Brazylii w 1993 roku.

Po wypadku w 2001 roku na torze w Niemczech, w którym stracił nogi, zaczął rywalizować ze sportowcami niepełnosprawnymi. Zdobył w 2012 i 2016 roku cztery złote i dwa srebrne medale igrzysk paraolimpijskich w jeździe na rowerze typu handbike.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama