Menu

Zamachy na Sri Lance: Może być o 100 ofiar mniej

Zamachy na Sri Lance: Może być o 100 ofiar mniej
Mniejszy bilans ofiar związany jest z nieprecyzyjnymi informacjami podawanymi przez kostnice. (Fot. Getty Images)
W niedzielnych zamachach terrorystycznych na Sri Lance zginęło ok. 250-260 osób, a nie 359, jak do tej pory podawano - poinformował wczoraj wysoki rangą przedstawiciel tamtejszych władz medycznych.
Reklama

"To może być 250 lub 260. Nie mogę dokładnie powiedzieć. Jest tyle części ciał, że trudno podać precyzyjną liczbę" - przekazał agencji Reuters Anil Jasinghe, dyrektor generalny lankijskiego systemu opieki zdrowotnej.

Zmniejszony bilans ofiar potwierdził Ruwan Wijewardene, jeden z wiceministrów obrony, który wyjaśnił to nieprecyzyjnymi informacjami podawanymi przez kostnice.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki, oraz luksusowe hotele. Były to największe ataki na Sri Lance, odkąd w 2009 roku w kraju tym zakończyła się wojna domowa.

Po zamachach władze Sri Lanki oskarżyły o ich przeprowadzenie lokalną organizację islamistyczną o nazwie National Thowheeth Jama'ath (NTJ), ale wskazały, że sprawcy korzystali z pomocy zagranicznej siatki terrorystycznej. We wtorek odpowiedzialność za ataki wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie (IS).

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama