Menu

Zakończył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie

Zakończył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie
Organizatorzy i wolontariusze WOŚP podczas londyńskiego Finału 2020. (Fot. Kat Ciemiega)
Tegoroczna Orkiestra w Londynie odbyła się pod hasłem: 'Wiatr w żagle i cała naprzód!' Londyński sztab zgromadził 180 wolontariuszy, którzy zbierali fundusze na dziecięcą medycynę zabiegową i zakup sprzętu medycznego. Nadal trwa liczenie pieniędzy.
Reklama

Wolontariusze kwestowali przed polskimi szkołami, sklepami i kościołami. W ramach Orkiestry odbyły się także wydarzenia towarzyszące: spacer charytatywny w Sevenoaks zorganizowany przez Polską Grupę Krajoznawczo-Turystyczną, parada klasycznych samochodów przygotowana przez klub Klasyczna Polonia oraz wieczór przy planszówkach w Lewisham Polish Centre razem z "Gramy w Londynie".

Przy Sztabie w Watford odbył się bieg charytatywny "Policz się z cukrzycą", a w sobotnie popołudnie Merida Waleczna przenosła dzieci do świata Wikingów i Słowian.

W londyńskim Finale wzięła także udział organizacja Poles in Need razem z Centrum Pomocy Familia. 

Atrakcją Orkiestry okazali się motocykliści pod przewodnictwem Motośledzia, Rafała Piętki oraz Polish Bikers, którzy zaprezentowali swoje "mechaniczne rumaki". Rozrywki dostarczyła również Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki Szablą, Zespół Pieśni i Tańca Mazury, Vikingowie oraz Rodzimowiercy Słowiańscy w Londynie.

Zbiórka 28. Finału przeznaczona zostanie na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. (Fot. Getty Images)

Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, zaśpiewać szanty z The Sailors, a DJ Nosfer zagrał dla nich największe hity światowych list przebojów.

Podczas Finału była również możliwość porozmawiania z przedstawicielami Polish Association of Metropolitan Police, Departamentu Opieki Zastępczej i Adopcji, Centrum Informacji dla Rodzin z Ealingu, Yacht Klubu Polski Londyn oraz z przedstawicielami biura burmistrza Londynu, Sadiqa Khana. Gośćmi specjalnymi była konsul - Martyna Lesica oraz radna - Joanna Dąbrowska.

Finałowy wieczór, 12 stycznia odbył się w klubie SCALA, gdzie wystąpiły zespoły z Polski i Wielkiej Brytanii, zwycięzcy Bitwy na Głosy: Laba Band, zdobywcy dzikiej karty Emiliyah & MightyZ All Stars a także zespół Siaki i Gabinet Looster. Gwiazdą wieczoru był zespół ENEJ.

Gabinet Looster podczas występu na londyńskim finale WOŚP 2020. (Fot. AJC/Londynek.net)

Na "Wyspie DJów" zagrał team: DJ Nosfer, Liliana DJ Ska, DJ Brano, DJ Karo, DJ China.

Na uczestników eventu czekały także niespodzianki przygotowane przez partnerów wydarzenia
i muzyków. Jedną z nich była specjalna wiadomość nagrana przez burmistrza Londynu Sadiqa Khana. Podczas "Światełka do nieba" Galitsyna Art Group stworzyła animację piaskiem w trakcie której Gabinet Looster wykonał hymn londyńskiego Finału WOŚP, specjalnie stworzony na ten wieczór.

Wśród przedmiotów, które cieszyły się największym zainteresowaniem podczas aukcji znalazł się miś od Polish Bakery, którego zlicytowano za £300, koszulka Aubameyang (£300) oraz Złote Serduszko (£260). W dniu Finału w puszkach wolontariuszy było £50 000. Liczenie nadal trwa!

Londyński Sztab WOŚP składa podziękowanie wszystkim wolontariuszom, partnerom i sponsorom.

Czytaj więcej:

Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP

Jest nowy rekord. Na koncie WOŚP ponad 115 milionów złotych

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama