Menu

Zagadka ciała znalezionego w 2014 r. rozwiązana: To był Polak

Zagadka ciała znalezionego w 2014 r. rozwiązana: To był Polak
Funkcjonariusze gardy przygotowali m.in. rekonstrukcję twarzy mężczyzny. (Fot. Twitter/@Galwaybayfmnews)
Funkcjonariusze irlandzkiej gardy od 2014 r. próbowali ustalić tożsamość osoby, której ciało znaleziono w Rusheen Bay Woods w Galway. Ostatecznie sprawę udało się rozwiązać po kilku latach, dzięki znalezionemu przy ciele mężczyzny kluczowi.
Reklama

Ciało mężczyzny zostało odnalezione na terenie jednego z parków w Galway 27 września 2014 r. Zwłoki odkrył przypadkowy mężczyzna, który spacerował w pobliżu z psem.

Funkcjonariusze gardy od początku wiedzieli, że mają do czynienia z samobójstwem, ale nie mogli zidentyfikować zwłok. Nie pomogło przeszukanie lokalnych, a także międzynarodowych baz danych osób zaginionych. Bezskutecznie próbowano ustalić tożsamość mężczyzny również za pomocą odcisków palców i badań dentystycznych.

Przy ciele znaleziono jedynie klucz, funty i euro. Mężczyzna miał na sobie odzież i zegarek z USA lub Kanady.

Doktor Christopher Rynn z Centre for Anatomy and Human Identification na University of Dundee przygotował rekonstrukcję twarzy mężczyzny. Pozwoliło to gardzie na wypuszczenie informacji do mediów z wizerunkiem niezidentyfikowanego.

Jak przekazał portal Belfast Telegraph, w ostatnich tygodniach z gardą skontaktowało się dwóch Polaków. Przekazali oni, że podobny mężczyzna przez krótki okres mieszkał z nimi w domu w Galway w 2014 r. Pod koniec września przekazał im, aby wynajęli pokój komuś innemu, jeśli nie wróci.

Mężczyźni wymienili od tego czasu zamki w domu, ale wciąż posiadali stary. Gardziści sprawdzili znaleziony przy ciele klucz i okazało się, że pasuje on do zamka. Tym samym udało się ustalić, że mężczyzna był zaginionym Polakiem.

Garda przekazała, że udało im się nawiązać już kontakt z krewnymi zmarłego. Podkreślono, że sprawa nigdy nie zostałaby rozwiązana, gdyby nie konsekwencja i oddanie gardzistów, którzy zajmowali się tym nieprzerwanie od 2014 r.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama