Menu

Wyspy Kanaryjskie z nowymi restrykcjami w związku z Covid-19

Wyspy Kanaryjskie z nowymi restrykcjami w związku z Covid-19
Teneryfa - jeden z najpopularniejszych wśród europejskich kierunków na wakacje... (Fot. Getty Images)
Na Wyspach Kanaryjskich weszły wczoraj w życie restrykcje, dotyczące korzystania z miejsc publicznych w związku z pandemią koronawirusa. Regionalne władze wprowadziły nakaz używania maseczek we wszystkich zadaszonych punktach oraz limity dla osób w placówkach gastronomicznych.
Reklama

Jak poinformował rzecznik prasowy kanaryjskiego rządu Julio Perez, przepisy ograniczają do 10 liczbę klientów, którzy w tym samym czasie mogą przebywać w restauracji. Dodał, że wprowadzono tam nakaz założenia przez konsumentów maseczek "natychmiast po zakończonej konsumpcji".

Perez wyjaśnił, że klienci muszą mieć "należycie" nałożone maseczki ochronne podczas wejścia do lokalu gastronomicznego oraz do wszelkiego zadaszonego obiektu publicznego na terenie tego hiszpańskiego archipelagu.

"Nakaz noszenia maseczek w takich placówkach dotyczy również sytuacji, kiedy w obiekcie tym osoba przebywa samotnie" - wyjaśnił rzecznik regionalnego rządu.

Zgodnie z nowymi przepisami przewodnicy turystyczni na Wyspach Kanaryjskich od wtorku mogą pracować z wycieczkami składającymi się z nie więcej niż 55 osób.

Wyspy Kanaryjskie były dotychczas jedyną z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii, gdzie poza 1,5-metrowym dystansem społecznym po nasileniu się w lipcu przypadków Covid-19 nie wprowadzono dodatkowych restrykcji.

Czytaj więcej:

Portugalia i Hiszpania z najwyższymi w historii spadkami PKB

Hiszpania: Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w czerwcu

Zakaz podróżowania do Hiszpanii "ma niewiele wspólnego ze zdrowiem, a wiele z Brexitem"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama