Menu

Wyspy Kanaryjskie i Monastyr: Nowe kierunki wylotów czarterowych z Jasionki

Wyspy Kanaryjskie i Monastyr: Nowe kierunki wylotów czarterowych z Jasionki
Resorty wypoczynkowe na Fuerteventurze cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony polskich turystów. (Fot. Getty Images)
Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich, Tirana w Albanii, tunezyjski Monastyr i bułgarska Warna to nowe kierunki czarterowych wylotów z lotniska w Jasionce pod Rzeszowem, które zostaną uruchomione w czerwcu 2020 r.
Reklama

„Kolejny rok z rzędu nasza siatka połączeń czarterowych poszerza się o nowe, atrakcyjne kierunki, oczekiwane przez podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich regionów" – zaznaczył prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Wśród nowych kierunków znajdzie się Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich oraz stolica Albanii – Tirana, które znajdą się w wakacyjnej ofercie dzięki wieloletniej współpracy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka z biurem podróży ITAKA.

„Wyspy Kanaryjskie to odpowiedź na potrzeby bardziej wymagających turystów, poszukujących oferty o wyższym standardzie. Świetny stosunek jakości do ceny znajdziemy z kolei w Tunezji czy Albanii"– ocenił Hamryszczak.

Wiceprezes biura podróży ITAKA Piotr Henicz zaznaczył, że biuro zdywersyfikowało swoją ofertę i proponuje pasażerom więcej możliwości odlotów z portów lokalnych, poza Warszawą-Okęcie.

„To nie przypadek, że naszą pierwszą decyzją na zwiększenie ilości proponowanych wylotów jest Rzeszów. Przyglądamy się rozwojowi rynku w całym kraju i zauważamy jak bardzo Rzeszów się zmienia, jak zmienia się region podkarpacki. Jest on najbardziej, najszybciej rozwijającym się w kraju i widzimy jego olbrzymi potencjał i możliwości" – wyjaśnił Henicz.

Stolica Albanii - Tirana - nie jest jeszcze powszechnie znana Polakom, ale już wkrótce będzie można polecieć tam bezpośrednio z Rzeszowa. (Fot. Getty Images)

Pogratulował także zarządowi lotniska w Jasionce konsekwencji w dążeniu do tego, aby rzeszowski port stał się liderem w segmencie wakacyjnych czarterów w tej części Polski.

Wśród czarterowych nowości oferowanych przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazły się także loty do Monastyru w Tunezji oraz bułgarskiej Warny.

„Nie ukrywam, że w przyszłości myślimy również o kolejnych kierunkach" – zapowiedział prezes portu. Dodał, że nadal utrzymane zostaną kierunki, które cieszą się dużą popularnością, takie jak wyspy greckie, turecka Antalya, Słoneczny Brzeg w Bułgarii.

Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska będą mieć do wyboru 10 wakacyjnych kierunków w 6 krajach. Wszystkie są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Hamryszczak wskazywał jednocześnie, że każdego roku ruch czarterowy z portu lotniczego w Jasionce rósł. W 2016 roku port obsłużył prawie 21 tys. pasażerów czarterowych, w 2017 było to już 36 tys., rok później - 50 tys. i w roku bieżącym – ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych. Jest to wzrost o ponad 25 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Zdaniem prezesa, dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent.

„Plany mamy bardzo ambitne i planujemy również wysoką dynamikę w roku 2020. Chcemy, żeby ten wzrost rzeczywiście sięgnął nawet ponad 90 tys. pasażerów" – wyliczał Hamryszczak.

Jego zdaniem, są to realne do spełnienia oczekiwania, bowiem – jak ocenił – region jest już przygotowany na to, aby ruch czarterowy konsekwentnie z roku na rok rósł. 

Czytaj więcej:

Od dziś płatny parking przy lotnisku w Jasionce

Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie

Rekordowy rok Lufthansy na lotnisku w Rzeszowie

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama