Menu

Wypadek Tigera Woodsa. Golfista znacznie przekroczył prędkość

Wypadek Tigera Woodsa. Golfista znacznie przekroczył prędkość
Jeden z najbardziej utytułowanych golfistów w historii w wyniku wypadku musiał przejść skomplikowaną operację nogi. (Fot. Getty Images)
Słynny golfista Tiger Woods przed lutowym wypadkiem, w wyniku którego doznał poważnych obrażeń obu nóg i musiał spędzić trzy tygodnie w szpitalu, dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość - poinformował szeryf hrabstwa Los Angeles Alex Villanueva.
Reklama
Reklama

W miejscu, w którym doszło do wypadku, na pochyłym i krętym odcinku drogi, obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, a sportowiec jechał 140 km/h. Według policji, która w zeszłym tygodniu zamknęła dochodzenia, kierowca w momencie zdarzenia nie hamował. Prawdopodobnie też przypadkowo nacisnął na gaz zamiast na hamulec.

Do wypadku doszło 23 lutego pod Los Angeles po godzinie 7:00 rano czasu lokalnego. Auto prowadzone przez 45-letniego golfistę - jedyne uczestniczące w wypadku - było dość poważnie zniszczone.

Początkowo informowano, że ratownicy musieli rozciąć karoserię, aby wyciągnąć poszkodowanego, później jednak zdementowano te doniesienia. W samochodzie nie było innych osób. Sportowiec znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

Jeden z najbardziej utytułowanych golfistów w historii musiał przejść skomplikowaną operację dolnej części prawej nogi. Konieczne było zastosowanie wielu śrub, które miały ustabilizować złamane w wielu miejscach kości stopy, piszczelową i strzałkową.

W połowie marca Woods opuścił szpital i dalszą część rehabilitacji przechodzi w swojej posiadłości na Florydzie.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama