Menu

Wykryto przemyt papierosów w przesyłkach do Wielkiej Brytanii

Wykryto przemyt papierosów w przesyłkach do Wielkiej Brytanii
Papierosy posiadały białoruski znak akcyzy. (Fot. Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku)
Przesyłki z przemytem papierosów do adresatów w Wielkiej Brytanii wykryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w czasie kontroli w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich. W pięciu przesyłkach nadanych na Litwie było łącznie blisko 2,4 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.
Reklama

Paczki zostały sprawdzone urządzeniem RTG i zatrzymane, gdy okazało się, iż są w nich nielegalne papierosy. Wartość tego przemytu szacowana jest na ok. 33,5 tys. zł. Funkcjonariusze KAS wszczęli w tej sprawie postępowania karne skarbowe, które prowadzić będzie Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Według danych KAS, właśnie papierosy są jednym z popularniejszych towarów, które grupy przestępcze próbują przemycać zza wschodniej granicy w przesyłkach kurierskich, adresowanych do Polski lub do Europy Zachodniej. Kontrole takich przesyłek prowadzone są nie tylko w magazynach, ale też przez grupy mobilne administracji skarbowej na drogach, nierzadko również z wykorzystaniem psów wyszkolonych do takich zadań.

Łącznie przechwycono niemal 16 tys. paczek nielegalnych papierosów. (Fot. Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku)

Kilka miesięcy temu w busie przewożącym takie przesyłki z Sejn (Podlaskie) do Wielkiej Brytanii, odkryto dwadzieścia takich przesyłek, w których było łącznie 15,9 tys. paczek papierosów.

W przesyłkach kurierskich podlaska KAS znajduje też towary podrabiane, które potencjalnie mają trafiać do Polski, np. do sprzedaży na bazarach. To m.in. kosmetyki czy leki lub suplementy. Była też próba dostarczenia do Polski podrabianych butów sportowych z Chin.

Czytaj więcej:

Brexit zmienił nawyki zakupowe Brytyjczyków

W tym roku mentole znikną ze sklepów w UK

E-papierosy chcą uciec unijnej dyrektywie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama