Menu

Wyciekły adresy odznaczonych przez Elżbietę II. Były na stronie gov.uk

Wyciekły adresy odznaczonych przez Elżbietę II. Były na stronie gov.uk
Królowa co roku odznacza setki osób, ale ich dane były do tej pory objęte ścisłą tajemnicą. (Fot. Getty Images)
Adresy prawie 1 100 osób, które w Nowy Rok otrzymają od królowej Elżbiety II tytuły i odznaczenia, zostały opublikowane przez pomyłkę na stronie brytyjskiego rządu. Na liście znalazło się wielu polityków, policjantów i celebrytów, m.in. Elton John - podaje BBC.
Reklama

Plik z listą odznaczonych wraz z dokładnymi, prywatnymi adresami, pojawił się na stronie gov.uk. Według przedstawicieli rządu, był widoczny przez około godzinę. Brytyjski dziennik "The Guardian" podaje z kolei, że można go było pobrać od godz. 22:30 w piątek do wczesnych godzin porannych wczoraj.

Jak podaje BBC, nie wiadomo, dlaczego plik trafił na stronę internetową. Przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że będą ustalać przyczynę pomyłki.

Oprócz adresu Eltona Johna na liście znalazły się adresy m.in. byłej Dyrektor Oskarżeń Publicznych Alison Saunders, krykiecisty Bena Stokesa, byłego lidera Partii Konserwatywnej Iaina Duncana Smitha, aktorki i piosenkarki Olivii Newton-John czy kucharki i prezenterki telewizyjnej Nadiyi Hussain, a także wielu innych sportowców, pracowników administracji, polityków i policjantów. Jak podaje BBC, brakowało adresów sześciu osób odznaczonych za zasługi dla obrony.

Na liście znalazły się adresy wielu celebrytów, m.in. Eltona Johna. (Fot. Getty Images)

Lista 1 097 osób, które 1 stycznia otrzymają od Elżbiety II tytuły i odznaczenia, została stworzona i zaakceptowana, gdy funkcję premiera Wielkiej Brytanii pełniła Theresa May. Wśród uhonorowanych są także pisarka Rose Tremain, piłkarka Jill Scott, perkusista Queen Roger Taylor, reżyser i scenarzysta Steve McQueen, reżyser Sam Mendes i zawodniczka taekwondo Jade Jones. Nie jest jasne, czy ujawniono także ich adresy.

Tytuły szlacheckie i odznaczenia nadawane są za wybitne zasługi na rzecz Wielkiej Brytanii. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama