Menu

Włochy: Wysuszona Sycylia modli się o deszcz

Włochy: Wysuszona Sycylia modli się o deszcz
Mieszkańcy Sycylii proszą o pomoc jednego ze świętych, aby zesłał deszcz. (Fot. Twitter/@TutteLeNotizie)
Na Sycylii trwają modły o deszcz. W modlitwach i procesjach w tej intencji uczestniczą przedstawiciele lokalnych władz i mieszkańcy, zwłaszcza rolnicy. W niektórych częściach włoskiej wyspy nie zanotowano w tym roku jeszcze żadnych opadów.
Reklama

"Święty Antoni, ześlij nam deszcz" - taką prośbę wygłaszano podczas procesji w Poggioreale koło miasta Trapani. Po ponad dwóch bezdeszczowych miesiącach trwa tam dotkliwa susza, która zagraża uprawom. Procesję z figurą św. Antoniego Padewskiego zorganizował miejscowy oddział związku rolników, Coldiretti.

"Jak nasi ojcowie, także my w trudnych momentach, gdy jesteśmy w potrzebie, wzywamy pomocy świętych" - przekazali inicjatorzy modlitw.

Ostatni raz takie modlitwy odbyły się tam w 2001 roku. Od blisko dwudziestu lat na Sycylii nie było zimą tak wielkiej suszy. Dlatego, jak zauważyło rzymskie Radio Capital, podobne modły odbywają się też w innych miejscowościach na wyspie.

Region Sycylii zmaga się z suszami. (Fot. Getty Images)

Według statystyk meteorologów, w styczniu odnotowano tam mniejsze o 75 procent opady deszczu w porównaniu z tym samym miesiącem przed rokiem.

W wielu sycylijskich miejscowościach już wiadomo, że nie będzie w tym roku zbiorów winogron, warzyw i cytrusów lub że będą one rekordowo niskie z powodu braku deszczu. 

Czytaj więcej:

Plaga szarańczy pustoszy uprawy w Kenii

Ulewy w Australii. To największe opady od 20 lat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama