Menu

Włochy: Panika na pokładzie Open Arms, migranci rzucili się do wody

Włochy: Panika na pokładzie Open Arms, migranci rzucili się do wody
Sytuacja na statku jest krytyczna - informują służby. (Fot. Getty Images)
W 19. dniu kryzysu wokół statku organizacji pozarządowej Open Arms z ponad 90 migrantami, stojącego blisko włoskiej wyspy Lampedusa w oczekiwaniu na wpuszczenie do portu na pokładzie wybuchła panika. Wielu migrantów rzuciło się dziś prosto do morza.
Reklama

Nie jest jasne, ilu migrantów ubranych w kamizelki ratunkowe skoczyło do wody. Załoga statku informuje, że chodzi o dużą grupę. Wszyscy zostali wyłowieni przez Straż Przybrzeżną i przewiezieni na molo na Lampedusie.

Sytuację na pokładzie załoga hiszpańskiej jednostki określiła jako "wybuchową".

Migranci są "wycieńczeni, także załoga jest u kresu sił" - poinformował założyciel Open Arms Oscar Camps.

Na statku przebywa ponad 90 migrantów. (Fot. Getty Images)

To kolejna fala napięć na pokładzie, która wiąże się z sytuacją, w jakiej znaleźli się migranci i warunkami, jakie tam panują. Od blisko trzech tygodni nie mogą oni zejść z pokładu, a od kilku dni znajdują się w odległości 700 metrów od brzegów Lampedusy. Niektórzy próbują dostać się na wybrzeże wpław, ale są wyławiani z morza i zawracani na pokład.

Gotowość przyjęcia statku i migrantów zadeklarowały władze Hiszpanii, oferując m.in. port na Balearach. Załoga wskazuje jednak, że w obecnych warunkach nie jest w stanie tam dopłynąć.

Hiszpańska minister obrony Margarita Robles oświadczyła, że rząd w Madrycie w najbliższych godzinach przedstawi propozycję rozwiązania impasu wokół statku niewpuszczanego przez Włochy. To "kryzys humanitarny", a Hiszpania "nie odwróci się w drugą stronę, jak robi to minister Matteo Salvini" - podkreśliła Robles.

    Komentarze
    • Denis
      20 sierpnia 2019, 23:01

      Tą zbrodniczą organizację wspiera Richard Gere wasz ukochany biały rycerz z filmu Pretty Woman.
      Haha, tyle red pila w jednym zdaniu. Islamizacja europy, pantofel simp i feminazizm.

    • J23
      21 sierpnia 2019, 00:24

      Panika na pokladzie? Jakis zart chyba, raczej wyskoczyli na polecenie zalogi aby zostac wylowionym i przewiezionym na lad bo na nim czeka na nich juz caly europejski highlife hihi, ktos to niezle obmyslil, spodziewam sie ze teraz na wszystkich niewpuszczanych lodkach bedzie wybuchac panika, ot spryciarze...

    • Tosiek
      21 sierpnia 2019, 01:14

      Wezcie se ich Hiszpanie. A oni za chwile beda leciec na urlop do Afryki ha ha tj to jest u Niemiaszkow

    • Raze
      21 sierpnia 2019, 06:53

      Artykuł tendencyjny. Ani słowa skąd i jakiego rodzaju, wojenni czy ekonomiczni, są to migranci. Jeśli ci drudzy, to statek przewożący ich powinien zostać skonfiskowany, a załoga do pierdla za przemyt ludzi.

    • Tom
      21 sierpnia 2019, 07:51

      Tzn. w całej Afryce nie ma już bezpiecznego kraju? Po co oni przypływają do Europy? Co oni mają wspólnego z Europą? Wpuszczają ich do Europy, a oni potem od środka rozsadzą Unię Europejską bo im wartości europejskie są kompletnie obce. Weźmy taką Priti Patel od Johnsona. Dziecko imigrantów hindusko-ugandyjskich. Wszystko co przyszło jej do tego pustego łba to natychmiastowe wstrzymanie swobodnego ruchu granicznego dla obywateli krajów UE w dniu brexitu bez okresu przejściowego. Powiedzcie mi czy Europejczyk by coś takiego wymyślił? No oczywiście, że nie!

    • LLLLLL
      21 sierpnia 2019, 08:22

      Za 50 lat Europą zacznie rządzić islam: W demokratycznych wyborach islamiści uzyskają przewagę w parlamentach i demokratycznie wprowadzą w Europie (oby tylko zachodniej) prawo szariatu. Kobiety ( nie tylko te białe) będą musiały chodzić z zasłoniętymi twarzami pod groźbą ukamienowania.

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama

    Najnowsze wiadomości

    Kurs NBP z dnia 10.07.2020
    GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

    Sport


    Sport

    Reklama