Menu

Włochy: Osiem osób rannych w wyniku turbulencji

Włochy: Osiem osób rannych w wyniku turbulencji
Na pokładzie samolotu wybuchła panika. (Fot. Getty Images)
Osiem osób zostało rannych, w tym jedna poważnie, w wyniku turbulencji, do jakich doszło wczoraj podczas lotu z miasta Lamezia Terme w Kalabrii na południu Włoch do Berlina - podały włoskie media. Samolot należy do linii Eurowings.
Reklama

Airbus 319 wpadł w turbulencje tuż przed lądowaniem na berlińskim lotnisku Tegel. Osiem osób rannych odwieziono do szpitala.

Według włoskich i niemieckich mediów, poważnie ranna jest kobieta. Jej życie nie jest zagrożone - wyjaśniono. Nieznana jest narodowość rannych.

Obrażenia odnieśli ci pasażerowie, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa - wynika z pierwszych informacji.

Jak podaje portal Aviation24.be, na około 20 minut przed lądowaniem piloci samolotu dostrzegli bardzo gęste chmury i poprosili pasażerów o zapięcie pasów, spodziewając się turbulencji. Polecenie to wydano zarówno po angielsku, jak i po niemiecku. Eksperci ze specjalistycznego portalu zwrócili uwagę, że nie wszyscy posłuchali jednak tej prośby, i to właśnie ci pasażerowie zostali ranni.

Wielu podróżujących samolotami często obawia się turbulencji, które nie stwarzają żadnego zagrożenia dla pasażerów, jeśli są zapięci pasami bezpieczeństwa. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama