Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Włochy: 1,3 mln osób uzależnionych od hazardu

Włochy: 1,3 mln osób uzależnionych od hazardu
Włosi mają problem z hazardem? (Fot. Getty Images)
Ponad 1,3 mln osób we Włoszech jest uzależnionych od hazardu, a 12 tys. leczy się z uzależnienia - oto obraz zjawiska gier na pieniądze w tym kraju. Co roku Włosi wydają na gry hazardowe ok. 100 mld euro; przeciętnie każdy mieszkaniec kraju wydaje na ten cel 1 780 euro.
Reklama

W opublikowanym raporcie przedstawiono dane dotyczące legalnego hazardu, na który mieszkańcy Italii w zeszłym roku wydali 106,8 miliarda euro, o 3 punkty procentowe więcej niż w roku poprzednim. Trzy lata temu suma ta wynosiła ok. 84 mld euro.

Jak podkreślono, wśród tych osób jest wielu graczy okazyjnych lub po prostu takich, którzy robią to z zamiłowania. Ale rośnie też liczba przypadków określanych jako patologiczne, gdy gry zaczynają mieć destrukcyjny wpływ na życie osobiste, rodzinne i zawodowe graczy. Skłoniło to w zeszłym roku władze do uchwalenia przepisów, które mają wspomagać w walce z hazardem. To między innymi zakaz reklamy i ograniczenia w dostępie do automatów do gier.

Tylko niewielki odsetek hazardzistów, około 12 tysięcy osób uzależnionych zdecydowało się na leczenie. Ponieważ liczba nałogowych graczy rośnie, eksperci położyli nacisk na potrzebę szkolenia specjalistycznego personelu medyczno-sanitarnego.

Publikacja tych danych zbiegła się w czasie z prawdziwą gorączką wokół włoskiej gry liczbowej, SuperEnalotto. Kumulacja przed dzisiejszym losowaniem wzrosła do 190 milionów euro. Główna wygrana nie padła od roku. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama