Menu

Wizz Air z nowymi połączeniami do Izraela, Norwegii i na Ukrainę

Wizz Air z nowymi połączeniami do Izraela, Norwegii i na Ukrainę
Węgierski przewoźnik oferuje obecnie 185 tras do 28 krajów z dziewięciu lotnisk w Polsce. (Fot. Facebook/Wizz Air)
Wizz Air uruchomił połączenia na nowych trasach z Gdańska, Katowic, Wrocławia i Warszawy na Ukrainę (Odessa), do Norwegii (Molde) i Izraela (Ramon) - poinformował wczoraj węgierski przewoźnik.
Reklama

Przewoźnik wyjaśnił, że Odessa położona nad Morzem Czarnym jest trzecim co do wielkości miastem na Ukrainie. Niegdyś główny ośrodek ukraińskiego handlu.

"Warte odwiedzenia jest zarówno stare miasto z parkami i operą, jak i nabrzeże z piaszczystymi plażami. To właśnie plaże Odessy zwykle uważane są za cel turystyczny podczas letnich wycieczek nad Morze Czarne" - podkreślono.

Molde w Norwegii jest nazywane też "Miastem Róż". "Znajduje się pomiędzy kilkoma imponującymi atrakcjami turystycznymi, takimi jak Romsdalseggen, Trollstigen i Atlantic Road. To urocze małe miasto fiordów z niepowtarzalnym klimatem" - dodał Wizz Air.

Ok. 50 km od Molde znajduje się słynny most Storseisundet. (Fot. Getty Images)

Trzecie miasto do którego latać będą samoloty przewoźnika to Ramon. Położony na południu Izraela znajduje się w południowej części pustyni Nagew, w Dolinie Timna, w odległości około 18 km na północ od miasta Ejlat, które leży nad Morzem Czerwonym.

Wizz Air poinformował, że samoloty z Gdańska do Odessy i Molde będą latały w poniedziałki i w piątki. Do Odessy będzie można również dolecieć z Katowic (wtorek, sobota) i z Warszawy (poniedziałek, piątek). Ze stolicy turyście będą mogli dostać się również do Ramon (wtorek, czwartek, sobota).

Węgierski przewoźnik oferuje obecnie 185 tras do 28 krajów z dziewięciu lotnisk w Polsce. W ciągu pierwszych 10 miesięcy br. roku przewiózł ponad 8,8 miliona pasażerów na swoich polskich trasach, co stanowi 11 proc. wzrost rok do roku.

Czytaj więcej:

Wizz Air jedną z najbezpieczniejszych linii świata

Lotnisko Gdańsk: Zimowy rozkład lotów i nowe połączenia

Wizz Air zaczął latać z Mazur do Bremy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama