Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Wielki huk i krzyki pasażerów". Awaryjne lądowanie samolotu TUI

"Wielki huk i krzyki pasażerów". Awaryjne lądowanie samolotu TUI
Maszyna krążyła po niebie ponad 2 godziny, zanim zawróciła na Manchester Airport. (Fot. FASSBENDER/AFP via Getty Images)
Trzy lub cztery 'głośne huki' i krzyk pasażerów - tak wygląda samolotem linii TUI, który wczoraj rano musiał wykonać awaryjne lądowanie tuż po starcie z lotniska w Manchesterze. To już drugie awaryjne lądowanie tego przewoźnika w ciągu czterech dni.
Reklama
Reklama

Załoga samolotu wkrótce po wystartowaniu wysłała kod 7 700 "Squawk" sygnalizujący sytuację awaryjną. Maszyna, która leciała na Wyspy Zielonego Przylądka, znajdowała się wówczas na wysokości 13 tys. stóp. 

Następnie przez ponad dwie godziny krążyła nad Macclesfield i Buxton, zanim wylądowała z powrotem na angielskim lotnisku, gdzie w gotowości czekały już wozy strażackie.

Pasażerowie feralnego lotu relacjonowali w "Manchester Evening News", że krótko po starcie słychać było trzy lub cztery "głośne huki", a skrzydło samolotu "całe się trzęsło". Ludzie krzyczeli ze strachu; członek personelu pokładowego najpierw biegał korytarzem, a później próbował uspokoić przerażonych podróżnych. 

"Nagle wszyscy usłyszeli łomot i huk. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem, że silnik na skrzydle drży.  Zbliżyliśmy się do Liverpoolu, a potem nastąpił naprawdę głośny huk. Potem krążyliśmy przez całe wieki. Turbulencje były naprawdę mocne, a ludzie wciąż krzyczeli" - opowiadał Lee Marsh, który miał fotel na wysokości skrzydła samolotu.

Rzecznik TUI potwierdził, że samolot powrócił na lotnisko w Manchesterze z powodu "problemu technicznego. Pasażerom zapewniono na noc hotel i dziś rano mieli wylecieć na rajskie wakacje. Dodano również, że pasażerowie będą mogli ubiegać się o odszkodowanie.

To już drugi raz w ciągu czterech dni, kiedy samolot należący do TUI musiał zawrócić do Manchesteru z powodu "usterki technicznej". W piątek, 24 czerwca maszyna przewoźnika lądowała awaryjnie na tym lotnisku po tym, jak pasażerowie wyczuli "dym" na pokładzie.

Czytaj więcej:

Awaryjne lądowanie samolotu Ryanair z Manchesteru. "Na pokładzie wybuchł pożar"

Poród na pokładzie Wizz Air. Awaryjne lądowanie w drodze do Polski

Alarm bombowy na pokładzie samolotu z Warszawy do Madrytu

Pracownicy British Airways grożą letnim strajkiem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.08.2022
  GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama