Menu

Wielka rekrutacja w Pizza Hut Delivery. Praca nawet dla 2 500 osób

Wielka rekrutacja w Pizza Hut Delivery. Praca nawet dla 2 500 osób
Podczas lockdownów pizza w dostawie cieszyła się ogromną popularnością. (Fot. Getty Images)
Pizza Hut Delivery planuje zatrudnić w Wielkiej Brytanii nawet 2 500 pracowników po tym, jak jej plany szybkiego rozwoju zostały jeszcze bardziej wzmocnione przez rosnący popyt na dania na wynos w czasie pandemii - informuje Press Association.
Reklama

Neil Manhas, dyrektor generalny Pizza Hut Delivery, przekazał agencji prasowej PA, że firma chce otworzyć 125 kolejnych lokalizacji w ciągu trzech lat. W związku z tym zamierza zatrudnić ok. 2 500 osób, a rekrutacja już się zaczęła.

"Już przed wybuchem pandemii prosperowaliśmy bardzo dobrze, ale Covid-19 jeszcze bardziej przyspieszył wzrost popytu" - przyznał Manhas.

"W zeszłym roku zainwestowaliśmy w naszą platformę cyfrową i od tego czasu wiele się zmieniło. Na początku roku radziliśmy sobie naprawdę dobrze, ale kiedy zaczęła się blokada, włączyliśmy jeszcze wyższy bieg" - dodał.

Grupa podała, że w trzecim kwartale br. ​​odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, a od początku roku do października osiągnęła sprzedaż w wysokości 206,1 miliona funtów.

Tymczasem rok 2020 był bolesnym doświadczeniem dla restauracji Pizza Hut, która musiała zwolnić 450 osób i zamknąć 29 lokali, aby złagodzić skutki finansowe pandemii koronawirusa.

Do środy restauracje w Anglii pozostają zamknięte dla klientów, a sprzedaż ogranicza się tylko do usług na wynos i dostaw. Od 2 grudnia sektor gastronomiczny zostanie ponownie otwarty, ale tylko na obszarach objętych 1. i 2. poziomem koronawirusowych restrykcji. Natomiast na poziomie 3. wszystkie puby, bary i restauracje będą mogły działać tylko w systemie na wynos i z dostawą.

Czytaj więcej:

Pizza to nowe polskie danie narodowe

Pizza Express zamknie 73 lokali i zwolni 1,1 tys. osób

30 proc. zakażeń na Wyspach "złapanych" w pubach i restauracjach

Pizza Express zapowiada zwolnienia. Pracę może stracić nawet 1,3 tys. osób

Anglia: Od 2 grudnia zaostrzone restrykcje pozostaną na większości obszarów

  Komentarze
  • A placa
   30 listopada 2020, 14:06

   8.72 brutto w Londynie. Jak ktos ma sie za to utrzymac?! 🤔

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Reklama