Menu

Więcej miejsc pracy w Irlandii?

Więcej miejsc pracy w Irlandii?
Iirlandzki minister pracy Richard Bruton/Fot. Getty Iamges
Irlandzki rząd prowadzi rozmowy w sprawie utworzenia nowych miejsc pracy. Do 2016 ma ich być o 100 tys. więcej.
Reklama
Na pierwszy ogień politycy wzięli krótkoterminowy, roczny plan. Zgodnie z nim w ciągu nadchodzącego roku sytuacja na rynku pracy Irlandii ma poprawić się w taki sposób, aby w ciągu kolejnych trzech lat nowych etatów było co najmniej o sto tysięcy więcej.

Pomysł zrodził się jeszcze w zeszłym roku. Wicepremier Irlandii Eamon Gilmore w grudniu informował, że podczas kryzysu kraj tracił 1 600 miejsc pracy tygodniowo. Teraz rząd tworzy ich 1 200. Choć bezrobocie nadal utrzymuje się na wysokim poziomie - w styczniu wynosiło 12,3 proc. - to i tak jest najniższe od ostatnich czterech lat.

Irlandzki minister pracy Richard Bruton poinformował dzisiaj, że liczba osób zatrudnionych w kraju zwiększyła się o 58 tys., z czego w sektorze prywatnym o 3 tys. w ciągu miesiąca.

Według irlandzkiej edycji dziennika „The Times” na poprawę zatrudnienia w kraju wpłynął fakt, że w 2013 roku Irlandię odwiedziło o 7,5 proc. więcej turystów niż dwa lata temu. Automatycznie stworzone zostały dodatkowe miejsca pracy w branży turystycznej.

Wiele nadziei wiązanych jest także z ogromnym krajowym dostawcą wody – Irish Water. Firma zatrudni w tym roku około 2 tys. osób. Część stanowisk będzie utworzona na czas określony. Na prace liczyć będą mogli głównie monterzy wodomierzy.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama