Menu

"Widziałam ciała uderzające w sufit". Potężne turbulencje samolotu Air Canada

"Widziałam ciała uderzające w sufit". Potężne turbulencje samolotu Air Canada
"Nie da się wymyślić gorszego miejsca, gdzie można utknąć bez możliwości ratunku". (Fot. Getty Images)
Dziewięć osób odniosło poważne obrażenia w samolocie Air Canada, lecącym z Vancouver do Sydney, który w powodu silnych turbulencji musiał awaryjnie lądować na Hawajach - poinformowały służby medyczne w Honolulu. W sumie 37 osób zostało objętych opieką lekarską.
Reklama

Na pokładzie Boeinga 777 było 269 pasażerów i 15 członków załogi. Po minięciu Wysp Hawajskich maszyna wpadła w silne turbulencje, po czym została przekierowana na lotnisko w Honolulu, gdzie bezpiecznie wylądowała.

Początkowo rzeczniczka Air Canada Angela Mah informowała, że 35 osób doznało lekkich obrażeń. Później okazało się jednak, że dziewięć osób zostało hospitalizowanych z powodu poważnych uszkodzeń ciała. Po kilku godzinach w szpitalu pozostała tylko jedna osoba.

Z relacji pasażerów wynika, że samolot nagle znalazł się w strefie bardzo gwałtownych turbulencji. W pewnym momencie prawdopodobnie spadł pionowo ok. 30 metrów, a wstrząs był na tyle silny, że osoby nieprzypięte pasami do foteli zostały wyrzucone w górę i uderzały głowami w sufit. Dodatkowo różne przedmioty wylatywały ze schowków na bagaż podręczny, wypadały maski tlenowe. Wszystko to działo się na wysokości prawie 11 tys. metrów.

"Spałam i nagle obudziłam się, samolot leciał w dół" - przekazała prasie jedna z pasażerek. "Najpierw upewniłam się, czy moje dzieci są zapięte pasami. Potem dosłownie widziałam ciała uderzające w sufit" - dodała.

"To było straszne, wszędzie była krew, dzieci płakały. Nie da się wymyślić gorszego miejsca, gdzie można utknąć bez możliwości ratunku" - opowiadał inny pasażer.

Rzeczniczka Air Canada wyjaśniła, że linie lotnicze zapewniły pasażerom w Honolulu zakwaterowanie w hotelach i wyżywienie oraz starają się zorganizować kontynuowanie podróży do Australii.

  Komentarze
  • Kakadu1978
   12 lipca 2019, 12:33

   Zawsze mam zapiete pasy, wiec nie szkoda mi tumanow, ktorzy samolot traktuja jak pub. To, ze zaplaciles £20 za lot, nie znaczy ze jestes krolem wszechswiata.

  • Paw
   12 lipca 2019, 12:50

   kakadu lecac z uk do pl masz racje to za krotki lot zeby siw odpinac ale jakbys lecial 18 godzin jak w tym przypadku i ciekawi co bys zrobil jakby zachcialo siku jedyna opcja szczac na podloge jak raz jedna polka pokazujac nasze prawdziwe oblicze cebuli i myslisz ze pasy cie uratuja jak samolot sie rozbije ?

  • Marysia
   12 lipca 2019, 12:51

   Dlatego nie latam samolotami...

  • Ann
   13 lipca 2019, 09:47

   Paw ale nikt nie mowi o braku możliwości wstania do toalety. Chodzi o to, ze zawsze jak siedzisz na fotelu powinieneś mieć zapiete pasy a wiele osob tego nie robi.

  • Drozd
   13 lipca 2019, 10:42

   Ja leciałam 11h na Dominikanę, a 9h z i cały czas miałam zapiete pasy, w końcu po to one tam są.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama