Menu

Which?: Brytyjczycy wolą Kraków od Amsterdamu czy Berlina

Which?: Brytyjczycy wolą Kraków od Amsterdamu czy Berlina
Brytyjczycy zakochali się w Krakowie. (Fot. Getty Images)
Trzeci rok z rzędu Kraków znalazł się na szczycie notowania magazynu 'Which?'. Spośród 43 europejskich miast, to właśnie Kraków okazał się najbardziej atrakcyjnym celem krótkich podróży, wyprzedzając w zestawieniu Sewillę, Walencję, Berlin czy Amsterdam.
Reklama

Co roku magazyn "Which?" prosi Brytyjczyków o wskazanie najlepszego europejskiego miasta, które ich zdaniem jest idealnym miejscem na krótki wypoczynek. Ocenie poddawane są nie tylko walory turystyczne, ale również baza hotelowa i gastronomiczna.

Kraków zajmuje pierwsze miejsce na liście z wynikiem 93 proc. Jest jedynym miastem w rankingu, które otrzymało najwyższą pięciogwiazdkową notę w kategorii "stosunek jakości do ceny".

Kraków otrzymał również imponującą pięciogwiazdkową ocenę za jedzenie, co plasuje go w czołówce kulinarnych miejsc, takich jak Werona, Lizbona i Madryt.

Odwiedzający Kraków byli również pod wrażeniem bogatej historii miasta, a jego ocena za doświadczenia kulturalne wynosi również pięć gwiazdek.

Na drugim miejscu znalazła się Sewilla. (Fot. Getty Images)

Na drugim miejscu znalazła się Sewilla, tuż za nią uplasowały się: Walencja, Berlin, Amsterdam, Budapeszt. Zestawienie zamykają Bruksela, Mediolan i Alicante.

"Z pałacem na każdym kroku, talerzem pierogów i kuflem piwa, które kosztują mniej niż 10 funtów, nic dziwnego, że Kraków wciąż króluje w naszej ankiecie" - podsumował wyniki zestawienia Rory Boland, redaktor działu podróży w "Which?".

"Wczasowiczom, którzy wciąż tkwią w Amsterdamie, Paryżu i innych klasycznych europejskich destynacjach, następnym razem polecam wybrać Polskę, aby znaleźć jedzenie, hotele i atrakcje turystyczne, które są równie dobre, ale o połowę tańsze" - zarekomendował. 

Czytaj więcej:

KLM z Krakowa do Amsterdamu cztery razy dziennie

LOT poleci z Krakowa do Nowego Jorku

American Airlines przeprasza Kraków za reklamę

Krakowski festiwal w Edynburgu świętował odnowienie umowy partnerskiej

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 19.01.2021
  GBP 5.090 złEUR 4.534 złUSD 3.742 złCHF 4.213 zł

  Sport


  Sport

  Reklama