Menu

Weinstein w więzieniu. Trump: "Wielkie zwycięstwo kobiet"

Weinstein w więzieniu. Trump: "Wielkie zwycięstwo kobiet"
Po odczytaniu wyroku skazującego Weinstein "wyglądał na zrezygnowanego". (Fot. Getty Images)
Magnat filmowy Harvey Weinstein jest winny wymuszenia aktu seksualnego w 2006 roku i gwałtu, do którego doszło w 2013 roku - zdecydowała wczoraj w Nowym Jorku ława przysięgłych. Wyrok skazujący Weinsteina pochwalił m.in. prezydent USA, Donald Trump.
Reklama

Weinstein został skazany za gwałt w 2013 roku na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann oraz za wymuszenie w 2006 roku aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi w jego apartamencie. Wymiar kary zostanie ogłoszony 11 marca br.

Hollywoodzkiemu producentowi za napaść na Haleyi grozi do 25 lat więzienia, a za gwałt - do czterech lat więzienia.

Zgodnie z decyzją sędziego, Weinstein tuż po odczytaniu wyroku został zakuty w kajdanki i trafił do więzienia - informują agencje. Jak pisze AP, po odczytaniu wyroku skazującego Weinstein wyglądał na zrezygnowanego.

Prawnicy Weinsteina zapowiedzieli, że będą się odwoływać od wyroku. Dodali, że producent jest "zawiedziony" wyrokiem, ale "silny psychicznie". 

67-letni Weinstein utrzymywał, że nigdy nie uprawiał z nikim seksu bez zgody. Jego obrońcy podkreślali, że chcą, aby proces skupiał się na zarzutach, a nie na publicznych oświadczeniach około 80 kobiet.

"Skazanie Weinsteina jest wielkim zwycięstwem z punktu widzenia kobiet" - oświadczył dzisiaj prezydent USA Donald Trump. "To bardzo, bardzo silny przekaz" - ocenił.

Uznanie Weinsteina winnym odbiło się głośnym echem w Hollywood. (Fot. PAP Life)

Uznanie Harveya Weinsteina winnym dwóch przestępstw seksualnych odbiło się też głośnym echem w Hollywood, a zadowolenie z wyroku wyraziło wiele gwiazd. "Niezależnie od tego, jak bardzo będzie się starać jego adwokat, Harvey Weinstein pozostanie skazanym gwałcicielem aż do dnia swojej śmierci" - stwierdziła za pośrednictwem Twittera Ellen Barkin.

Głos w sprawie zabrała również znana z "Seksu w wielkim mieście" Kim Catrall:
"Obrończyni Harveya Weinsteina stwierdzająca, że jej klient zareagował na uznanie go winnym gwałtu jak gentleman, to mówi samo za siebie" - napisała aktorka.

Czytaj więcej:

Oskarżyciele: Harvey Weinstein traktował kobiety niczym sprzęt jednorazowego użytku

  Komentarze
  • Vince Vega
   25 lutego, 21:47

   Ciekawe, co Tarantino zrobił Weinsteinowi za sponsorowanie jego filmów.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama