Menu

We wschodnim Londynie powstanie tymczasowa kostnica

We wschodnim Londynie powstanie tymczasowa kostnica
Epidemia rozprzestrzenia się w Londynie znacznie szybciej niż w innych częściach kraju. (Fot. Getty Images)
W dzielnicy Newham we wschodnim Londynie powstaje tymczasowa kostnica, co ma związek z gwałtownym wzrostem liczby zgonów na koronawirusa - informuje Yahoo UK.
Reklama

Rada Newham poinformowała, że kostnica będzie działała "jako punkt przetrzymywania zwłok" przed pogrzebem lub kremacją, przy czym rodziny zmarłych nie będą mogły odwiedzać tego miejsca.

"Budynek ma budowę modułową, więc jego wielkość można dostosować, aby zapewnić niezbędną pojemność" - przekazał rzecznik Strategicznej Grupy Koordynacyjnej (Strategic Co-ordination Group - SCG).

Decyzja o przekształceniu gruntów Manor Flats w Manor Park w tymczasową kostnicę została podjęta po tym, jak liczba nowych zgonów z powodu koronawirusa wzrosła wczoraj o 563 - do 2 352. 

"Wiemy, że to nie koniec, a liczba zgonów będzie coraz większa" - zaznaczyła burmistrz Newham, Rokhsana Fiaz, cytowana przez Yahoo UK. "Dlatego trzeba było szukać dodatkowej przestrzeni przedpogrzebowej, a jedną z nich jest Manor Flats" - wyjaśniła.

Fiaz dodała, że ​​pogrzeby odbędą się według aktualnych wytycznych Public Health England (PHE), aby "mieć pewność, że zostaną przeprowadzone bezpiecznie i zgodnie z zasadami dystansu społecznego". Chodzi m.in. o zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji poprzez ograniczenie liczby żałobników uczestniczących w pochówku.

"Gdy tylko minie kryzysowa sytuacja, kostnica zostanie zlikwidowana" - zapewniła Fiaz.

Czytaj więcej:

Na lotnisku w Birmingham powstanie kostnica

Londyn: Nowy szpital tymczasowy "największym medycznym projektem od II wojny światowej"

Pracownicy linii lotniczych będą pracować dla NHS

W UK rekordowa liczba 563 zgonów w ciągu doby

Johnson: To bardzo smutny dzień, ale pokonamy epidemię

  Komentarze
  • Tomal
   2 kwietnia, 20:06

   Mieszkam na wprost i to nie bedzie happy widok dla ludzi jak będą wywozic zwłoki.A widok akurat i na Excel, teraz szpital i na kostnice.Kwarantanna do tego i depresja gotowa.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama