Menu

Ważą się losy meczu z Izraelem. Boniek: "Decyzja w ciągu 24 godzin"

Ważą się losy meczu z Izraelem. Boniek: "Decyzja w ciągu 24 godzin"
Boniek: "Naszej drużynie nic nie ma prawa się stać. Bezpieczeństwo jest priorytetem". (Fot. Getty Images)
'Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym MSZ, z federacją izraelską oraz UEFA. W ciągu 24 godzin będziemy mieć informacje na temat meczu Izrael - Polska' - przekazał dzisiaj prezes PZPN Zbigniew Boniek na konferencji prasowej w Warszawie.
Reklama

"Naszej drużynie nic nie ma prawa się stać. Bezpieczeństwo jest priorytetem" - dodał Boniek, zaznaczając, że reprezentacja jest gotowa ten mecz rozegrać.

"Spekulacje na ten moment są niepotrzebne, są wymysłem fantazji. Chcemy z naszymi przeciwnikami zagrać mecz piłkarski i aby jedyne ryzyko jakie było, to to, kto go wygra. Jesteśmy przygotowani na to, że w sobotę zagramy z Izraelem w Jerozolimie. Na razie logistyka się nie zmienia" - przekazał szef federacji.

Dzisiaj w Izraelu rozległy się syreny alarmowe, w związku z ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy. Izraelskie dowództwo nakazało zamknięcie szkół oraz uczelni w południowej i środkowej części kraju, a także poinstruowało cywilów, aby pozostali w domu i nie szli do pracy, chyba że jest to niezbędne i dopóki nie zostaną otwarte publiczne schrony.

Mecz Polski z Izraelem zaplanowany jest na sobotę w Jerozolimie. (Fot. Getty Images)

Na razie nie ma doniesień o ofiarach ani zniszczeniach. Izraelski dziennik "Times of Israel" podaje, że 20 z 50 rakiet zostało przechwyconych przez system Żelazna Kopuła (Iron Dome). W ramach środków ostrożności policja zamknęła drogi na obrzeżach Gazy.

Ostrzał rakietowy nastąpił po precyzyjnym ataku lotniczym izraelskich sił na dom w mieście Gaza jednego z czołowych dowódców wspieranego przez Iran radykalnego ugrupowania Palestyński Islamski Dżihad. W jego wyniku zginęli islamista Baha Abu Al-Atta i jego żona.

Spotkanie z Izraelem zaplanowane jest na sobotę w Jerozolimie - początek o godzinie 19:45 czasu GMT. Biało-czerwoni następnie zmierzą się ze Słowenią 19 listopada w Warszawie.

Czytaj więcej:

El. ME 2020: Lewandowski w kadrze na mecze z Izraelem i Słowenią

Euro 2020: Uniforia oficjalną piłką turnieju

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama