Menu

Warzywa i owoce w Tesco sprzedawane "luzem" bez plastiku

Warzywa i owoce w Tesco sprzedawane "luzem" bez plastiku
Tesco będzie rezygnować z plastikowych opakowań na owoce. (Fot. Getty Images)
Detaliczny gigant Tesco 'na próbę' zrezygnował z plastiku, który służy do pakowania owoców i warzyw. Ekologiczny eksperyment, który potrwa miesiąc, wystartował dzisiaj w dwóch sklepach należących do sieci - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Plastik zniknął m.in. z jabłek, cebuli, papryki i bananów w placówkach w Watford (hr. Hertfordshire) i Swindon (hr. Wiltshire). "Mamy nadzieję, że test okaże się sukcesem, a owoce i warzywa sprzedawane luzem będą popularne wśród naszych klientów" - zaznacza Sarah Bradbury, dyrektor ds. jakości w Tesco. 

Sieć liczy, że taki ruch nie tylko ograniczy używanie plastikowych opakowań, ale także zmniejszy marnotrawienie żywności. 

Tesco zadeklarowało w zeszłym roku, że do 2020 roku usunie ze składów opakowań produktów marki własnej materiały nie nadające się do ponownego przetworzenia, a do 2025 r. wszystkie opakowania produktów marki Tesco będą możliwe do recyklingu bądź ponownego użycia.

Duże supermarkety są odpowiedzialne za produkcję ponad 800 tys. ton plastikowych odpadów rocznie, a wprowadzone cztery lata temu opłaty za reklamówki tylko częściowo pomogły ograniczyć ten problem.

Obecnie tylko 9 proc. odpadów opakowaniowych poddawanych jest recyklingowi. 12 proc. jest spalane, a cała reszta, czyli aż 79 proc., trafia na wysypiska lub do środowiska naturalnego.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama