Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Warzywa i owoce w Tesco sprzedawane "luzem" bez plastiku

Warzywa i owoce w Tesco sprzedawane "luzem" bez plastiku
Tesco będzie rezygnować z plastikowych opakowań na owoce. (Fot. Getty Images)
Detaliczny gigant Tesco 'na próbę' zrezygnował z plastiku, który służy do pakowania owoców i warzyw. Ekologiczny eksperyment, który potrwa miesiąc, wystartował dzisiaj w dwóch sklepach należących do sieci - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Plastik zniknął m.in. z jabłek, cebuli, papryki i bananów w placówkach w Watford (hr. Hertfordshire) i Swindon (hr. Wiltshire). "Mamy nadzieję, że test okaże się sukcesem, a owoce i warzywa sprzedawane luzem będą popularne wśród naszych klientów" - zaznacza Sarah Bradbury, dyrektor ds. jakości w Tesco. 

Sieć liczy, że taki ruch nie tylko ograniczy używanie plastikowych opakowań, ale także zmniejszy marnotrawienie żywności. 

Tesco zadeklarowało w zeszłym roku, że do 2020 roku usunie ze składów opakowań produktów marki własnej materiały nie nadające się do ponownego przetworzenia, a do 2025 r. wszystkie opakowania produktów marki Tesco będą możliwe do recyklingu bądź ponownego użycia.

Duże supermarkety są odpowiedzialne za produkcję ponad 800 tys. ton plastikowych odpadów rocznie, a wprowadzone cztery lata temu opłaty za reklamówki tylko częściowo pomogły ograniczyć ten problem.

Obecnie tylko 9 proc. odpadów opakowaniowych poddawanych jest recyklingowi. 12 proc. jest spalane, a cała reszta, czyli aż 79 proc., trafia na wysypiska lub do środowiska naturalnego.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.06.2019
  GBP 4.770 złEUR 4.255 złUSD 3.738 złCHF 3.831 zł

  Sport


  Reklama