Menu

Walka myszy na stacji metra w Londynie zdjęciem roku 2019

Walka myszy na stacji metra w Londynie zdjęciem roku 2019
Zdjęcie od początku było faworytem konkursu. (Fot. Wildlife Photographer of the Year/Sam Rowley)
Sam Rowley, który uchwycił niezwykłą walkę między myszami na stacji londyńskiego metra, został zwycięzcą 'Wildlife Photographer of the Year 55: LUMIX People's Choice Award' - informuje 'Metro'.
Reklama

Na "Station Squabble" zagłosowało około 28 tys. fanów fotografii przyrodniczej. Mogli oni wybierać swojego faworyta spośród 25 zdjęć wyselekcjonowanych przez Natural History Museum w Londynie.

Pochodzący z Bristolu artysta, w oczekiwaniu na idealne ujęcie, leżał na brudnej posadzce stacji londyńskiego metra i obserwował gryzonie biegające między resztkami jedzenia.

Fotografowi udało się uwiecznić moment, gdy dwie myszy skoczyły na siebie i zaczęły walczyć o okruchy. Rowley przyznał w rozmowie z brytyjskimi mediami, że walka zwierząt trwała zaledwie sekundę.

Fotografia zostanie dołączona do oficjalnej wystawy Wildlife Photographer of the Year, którą można obejrzeć do 31 maja br. w Natural History Museum

"Obraz Sama daje spojrzenie na sposób funkcjonowania dzikiej przyrody w środowisku zdominowanym przez ludzi" - skomentował Michael Dixon, dyrektor londyńskiego muzeum.

  Komentarze
  • Yogi
   12 lutego 2020, 17:38

   Wyglada na ustawke...

  • Czytelnik anonimowy
   12 lutego 2020, 17:58

   Przynajmniej myszy wiedzą co to fair Play a nie jak na ulicach Londynu jeden z pięściami drugi z nożem btw. Fota kozak haha :*:*::**:

  • Ogi
   13 lutego 2020, 21:28

   Zdjęcie spoko, tylko szkoda że w tak marnej jakości..
   320 pixeli? 🤣😂 Już mogliście dodać oryginał...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama