Menu

Walentynki: Polacy mocno zakochani w sklepach

Walentynki: Polacy mocno zakochani w sklepach
Walentynki obchodzi 79 proc. Polaków, którzy są w związku. (Fot. Getty Images)
Walentynki w martwym dla branży okresie to prawdziwy dar. Większość Polaków do nowego święta już się przekonała i deklaruje wydanie z tej okazji na prezenty ok. 120 zł. Królują kwiaty i słodycze - podaje dzisiejsza 'Rzeczpospolita'.
Reklama

W artkule napisano, że "choć ten importowany z zachodu zwyczaj jest okazją na wskroś wykreowaną marketingowo, to coraz więcej Polaków daje się jej porwać i kupuje z tej okazji prezenty".

"Z badania Mobile Institute i Allegro wynika, iż walentynki obchodzi 60 proc. internautów, a wśród osób w związku - 79 proc. Dla handlu to doskonała informacja, ponieważ luty był dotąd martwym dla sektora okresem. Średnio budżet walentynkowy to 120 zł - dla 20 proc. badanych będzie to 50-100 zł, 13 proc. - 100-150 zł, a dla 18 proc. 150-200 zł. Taka grupa wyda jeszcze więcej" - zwraca uwagę "Rz".

Sklepy przygotowują oferty walentynkowe w promocyjnych cenach. (Fot. Getty Images)

"Kończą się wyprzedaże, a generalnie za wcześnie na mocne promowanie oferty wiosennej. Dlatego walentynki doskonale tę lukę wypełniają" - wyjaśnia szef jednej z sieci. "Rzeczpospolita" dodaje, że "w tym okresie sklepy zapełniają się zatem maskotkami, ale głównie słodyczami i kwiatami".

"Jak co roku przygotowaliśmy ofertę walentynkową w promocyjnych cenach: popularne maskotki, kubki, akcesoria kuchenne, ramki, termofory oraz koronkową bieliznę" - wyjaśnia w rozmowie z gazetą Agata Nowakowska, rzecznik Rossmanna.

"Zainteresowaniem cieszą się też gadżety, które pomogą poczuć romantyczną atmosferę - np. świeczki, ale też książki czy filmy na DVD" - dodaje.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama