Menu

WHO ostrzega: Koronawirus może dotrzeć do wszystkich krajów na świecie

WHO ostrzega: Koronawirus może dotrzeć do wszystkich krajów na świecie
Wirus rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów, w których odnotowano dotąd ponad 70 przypadków śmiertelnych. (Fot. Getty Images)
Po pierwszym przypadku koronawirusa potwierdzonym w Nigerii Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła wczoraj, że epidemia rozszerza się, a wirus może dotrzeć do większości, 'jeśli nie do wszystkich krajów' na świecie.
Reklama

Zainfekowany mężczyzna przyleciał do Nigerii lotem Turkish Airlines ze Stambułu - przekazał komisarz ds. zdrowia w stanie Lagos Akin Abayomi.

Dodał, że chory podróżował z Mediolanu we Włoszech. 26 lutego trafił do lekarza z objawami Covid-19 i 27 lutego został umieszczony w izolacji w stolicy kraju. Jest on pierwszym przypadkiem zakażenia w Afryce Subsaharyjskiej.

Rzecznik WHO Christian Lindmeier poinformował w Genewie, że organizacja analizuje doniesienia o ponownym zakażeniu niektórych wyleczonych. "Jednak ogólnie rzecz biorąc osoba, która przeszła zakażenie koronawirusem, będzie odporna przynajmniej przez jakiś czas" - zaznaczył.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii, koronawirusem zakażone zostały 78 824 osoby, spośród których 2 788 zmarło. Wirus rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów, w których odnotowano dotąd ponad 70 przypadków śmiertelnych. 

Czytaj więcej:

Wycieczki tanieją. Koronawirus straszy Polaków

W Danii i Estonii potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa

Jak Wielka Brytania przygotowuje się na wybuch epidemii?

Ministerstwo Zdrowia: Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce

Koronawirus dotarł do Norwegii

Koronawirus: easyJet odwołuje loty. Ryanair "monitoruje sytuację"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama