Menu

W tych miastach w UK czynsze drożeją najszybciej

W tych miastach w UK czynsze drożeją najszybciej
Mieszkańcy Nottingham płacą za czynsz coraz więcej. (Fot. Getty Images)
Koszty wynajęcia domu najszybciej rosną w Nottingham, Leeds i Bristolu - poinformował dziś portal Zoopla, w oparciu o własne dane. Największy spadek odnotowano z kolei w szkockim Aberdeen. 
Reklama

Z danych serwisu ogłoszeniowego Zoopla wynika, że ​​Brytyjczycy przeprowadzający się do Nottingham w tym roku zapłacili za wynajem o 5,4 proc. więcej niż jeszcze rok wcześniej.

Poza Nottingham, jedynymi miastami, w których czynsze rosły szybciej niż płace, były Leeds i Bristol (wzrost o 4,6 proc.).

Uśredniając wszystkie dane, przedstawiciele serwisu Zoopla zgodnie uznali, że w Wielkiej Brytanii panuje obecnie tendencja spadkowa - czynsze powoli tanieją w większości ośrodków miejskich.

Powodem niższych czynszów jest wzrost liczby młodych ludzi, którzy kupili pierwszą nieruchomość. To z kolei sprawiło, że sektor wynajmu zaczął odczuwać mniejszą presję. Największy spadek cen czynszów odnotowano w Aberdeen. 

Koszty wynajmu w Aberdeen maleją. (Fot. Getty Images)

Według oficjalnych rządowych danych, prawie trzy czwarte osób w wieku 16–24 lat i prawie połowa osób w wieku 25–34 lat wynajmuje dom lub mieszkanie od prywatnego właściciela (landlorda). 

Sektor wynajmu najsilniejszy jest w Londynie, gdzie wynajmowana jest jedna trzecia wszystkich wynajmowanych w Zjednoczonym Królestwie domów. Brytyjska stolica jest również miejscem, w którym miesięczne koszty wynajmu są najwyższe w kraju.

Raport Zoopla ocenia, że typowy najemca w Wielkiej Brytanii wydaje prawie jedną trzecią swoich dochodów na czynsz (31,8%) - nieco mniej niż w 2016 roku.

Czytaj więcej:

Możesz być sąsiadem Williama i Kate za £700 miesięcznie

Brexit: Nietypowy spadek cen domów w Londynie

Dom z trzema sypialniami w Birmingham na aukcji za £1

  Komentarze
  • 1/3
   16 października 2019, 23:03

   31.8% zarobkow na czynsz? Chyba za sam tylko i wylacznie pokoj...! Sorry, ale jesli np.2 pokojowe mieszkanie (2 bedroom) kosztuje teraz ok.1400-1600 funtow miesiecznie to wychodzi na to, ze zarabia sie po prawie 5000 miesiecznie netto, a nie wiem kto i gdzie tyle ma pomijajac pracownikow City, lekarzy itp. Bzdury wyssane z palca

  • Good
   20 października 2019, 00:53

   Wysokosc czynszu zależy od lokalizacji, np na północy Anglii można wynająć 3 sypialniany dom za £600.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama