Menu

W Wielkiej Brytanii tylko 1 zgon z powodu Covid-19 w ciągu doby

W Wielkiej Brytanii tylko 1 zgon z powodu Covid-19 w ciągu doby
Przed szpitalem św. Tomasza w Londynie powstała "Ściana Wspomnień", czyli mural poświęcony osobom, które zmarły z powodu zakażenia koronawirsuem. (Fot. Getty Images)
Zaledwie jeden zgon z powodu Covid-19 zarejestrowano w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii, co jest najniższym bilansem od 30 sierpnia 2020 r. - podał wczoraj brytyjski rząd. Liczba podanych szczepionek przeciw Covid-19 przekroczyła 50 mln.
Reklama
Reklama

Wprawdzie bilanse zgonów dotyczące weekendów, czyli podawane w niedziele i poniedziałki, są zwykle najniższe w tygodniu, ale bieżący jest także wyraźnie niższy od tego z zeszłego poniedziałku i sprzed dwóch tygodni. Potwierdza to stale spadającą liczbę zgonów - w ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano ich 105 - o 35 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu dniach.

Spada także liczba wykrywanych zakażeń koronawirusem. Podany w poniedziałek bilans - 1 649 - jest minimalnie niższy od tego z niedzieli, ale oba są najmniejszymi od 2 września. Natomiast w ciągu ostatnich siedmiu dni wykryto ich 14,9 tys. - o 7,8 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono 4,42 mln infekcji, z powodu których zmarło 127 539 osób. To odpowiednio siódma i piąta najwyższa liczba na świecie.

Poprawiająca się sytuacja epidemiczna jest związana z szybko prowadzonym programem szczepień. Wczoraj brytyjski rząd poinformował o przekroczeniu 50 mln podanych dawek. Do niedzieli włącznie podano ich dokładnie 50 089 549, z czego prawie 34,59 mln to pierwsze dawki, a 15,5 mln - drugie. To oznacza, że przynajmniej jedną dawką zaszczepione zostało 65,7 proc. dorosłych mieszkańców kraju, zaś dwiema - 29,4 mln.

Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, do końca lipca wszyscy dorośli mieszkańcy kraju mają mieć możliwość zaszczepienia się przynajmniej pierwszą dawką.

Czytaj więcej:

Rząd UK zamówił dodatkowe 60 mln dawek szczepionki Pfizer/BioNTech

Czołowy naukowiec: "Wielka Brytania pandemię ma już za sobą"

W Wielkiej Brytanii najniższa liczba zakażeń od pół roku

Anglia przyspiesza zniesienie limitu żałobników na pogrzebach

Zagraniczne wakacje od 17 maja? Boris Johnson zabrał głos

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama