Menu

W UK ślub będzie można wziąć w McDonald's

W UK ślub będzie można wziąć w McDonald's
Wkrótce ślub będzie można wziąć niemal w dowolnym miejscu. (Fot. Getty Images)
Pary z Anglii i Walii będą mogły wkrótce powiedzieć sobie 'tak' w McDonaldzie lub pubie Wetherspoons. Wszystko w ramach rządowych planów, które mają ułatwić organizowanie wesel.
Reklama

Przegląd "przestarzałych" przepisów dotyczących zawierania małżeństw zapowiedział kanclerz Philip Hammond - informuje "Metro".

Obecnie restauracje, puby czy hotele, które chcą zorganizować ślub, muszą stosować się do surowych i zarazem bardzo kosztownych przepisów. Co więcej, wyprawienie wesela to dla nowożeńców średni koszt w wysokości ok. 30 tys. funtów.

Wyprawienie wesela to dla nowożeńców średni koszt w wysokości ok. 30 tys. funtów. (Fot. Getty Images)

Hammond chce stworzyć system pozwalający na uzyskanie "licencji ślubnej" w sposób prostszy i bardziej sprawiedliwy, przy jednoczesnym zachowaniu godności ceremonii ślubnej. Skorzystać mają na nim właściciele obiektów oraz nowożeńcy. Ma to być również istotny impuls dla sektora hotelarskiego.

Rząd chce rozwiązać też problem ślubów w plenerze. W Anglii i Walii popyt na ceremonie pod chmurką rośnie bardzo szybko, ale te na razie są dozwolone jedynie w Szkocji.

Ustalenia dotyczące tego, w jaki sposób i gdzie pary mogą zawrzeć małżeństwo, pozostają w dużej mierze niezmienione od 1836 r. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama