Menu

W UK rozpoczyna się długi, gorący weekend

W UK rozpoczyna się długi, gorący weekend
Pogoda wyjątkowo będzie rozpieszczać Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Majowy długi weekend ma przynieść do Wielkiej Brytanii rekordowe jak na tę porę roku temperatury. W poniedziałek termometry mają wskazywać nawet 28 st. C. - oceniają meteorolodzy.
Reklama

Bezchmurne niebo i wysokie temperatury – taką majówkę dla Anglii i Walii zapowiada Met Office.

Jak dotąd, w majowy długi weekend odnotowano maksymalnie 23 st. C. Eksperci od pogody są jednak pewni, że w tym roku rekord zostanie pobity.

"Nadchodzący weekend będzie bardzo ciepły w całej Wielkiej Brytanii. W sobotę nad południem kraju dominować będzie pogodne, bezchmurne niebo. W środkowej Anglii i Walii ma być więcej chmur, ale temperatury będą dość wysokie jak na tę porę roku. W Szkocji także będzie ciepło, choć spodziewane są opady deszczu. Wschód będzie bardziej słoneczny niż zachód” - poinformowała Sophie Yeomans z Met Office.

Sobota nadal będzie bardzo pogodna na południu kraju, lecz także w części północnej można się spodziewać przejaśnień.

"Z kontynentu napływają ciepłe masy powietrza. W niedzielę termometry wskażą do 25 st. C. W przeważającej części kraju będzie to ciepły, słoneczny dzień. Na północnym zachodzie będzie się chmurzyć, ale będzie ciepło” - dodała meteorolog.

Najlepsze przyjdzie jednak w poniedziałek.

"Powinien to być najcieplejszy Spring Bank Holiday, jaki kiedykolwiek odnotowano. Spodziewamy się 28 st. C. Będzie upalnie. Najwięcej wskażą słupki rtęci na południu Anglii” - podsumowała Yeomans.

W Londynie sobota i niedziela upłyną pod znakiem czystego nieba i przyjemnych 22-23 st. C. Na niedzielę BBC przewiduje więcej zachmurzeń i do 25 st. C.

Wysokie temperatury to świetny znak dla lodowej branży w UK. (Fot. Getty Images)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama