Menu

W UK pierwszy raz od czerwca ponad 1 000 zakażeń

W UK pierwszy raz od czerwca ponad 1 000 zakażeń
Od połowy lipca dobowa liczba nowych zakażeń oscylowała wokół 600. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii w ciągu minionej doby zanotowano 8 zgonów z powodu Covid-19, a liczba wykrytych zakażeń koronawirusem zwiększyła się o 1 062, co jest najwyższym wzrostem od końca czerwca - poinformował wczoraj po południu brytyjski rząd.
Reklama

Osiem nowych zgonów to wraz z takim samym bilansem z poprzedniej niedzieli drugi najmniejszy od 13 marca i zarazem czwarty przypadek w tym samym okresie, by dobowa liczba zgonów była jednocyfrowa. Jednak wszystkie one dotyczyły dni weekendowych, gdy z racji opóźnień przy potwierdzaniu przyczyny zgonu bilanse są mocno zaniżone.

Natomiast liczba nowych zakażeń nie dość, że jest wyższa o ponad sto od bilansu z soboty, to jest najwyższą od 25 czerwca i pierwszym przypadkiem od 26 czerwca, by przekroczyła tysiąc. Od połowy lipca, gdy dobowa liczba nowych zakażeń oscylowała wokół 600, trwa niezbyt gwałtowny, ale stale utrzymujący się trend wzrostowy.

W efekcie łączna liczba zgonów wzrosła w Wielkiej Brytanii do 46 574, a potwierdzonych zakażeń - do 310 825. Pod względem ofiar śmiertelnych epidemii Wielka Brytania znajduje się na czwartym miejscu na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Meksykiem, a pod względem wykrytych zakażeń - na 12.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to w Anglii miało miejsce 41 948 zgonów, w Szkocji - 2 491, w Walii - 1 579, a w Irlandii Północnej - 556. Niedzielny bilans jest kolejnym, w którym nie odnotowano żadnego zgonu w Szkocji i Irlandii Północnej - w Szkocji ostatni zgon miał miejsce 17 lipca, a w Irlandii Północnej - 14 lipca.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 165 tys. testów na obecność koronawirusa, a od początku epidemii - niespełna 13,29 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to 338,4 tys. testów na dobę.

Czytaj więcej:

UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z kolejnych krajów

UK: "Nadchodzi trudny czas dla wielu osób"

UK: 98 kolejnych zgonów na Covid-19, w Preston zaostrzone restrykcje

Kolejne 29 miast w UK na liście "do zamknięcia"

  Komentarze
  • Pan Ciekawski
   10 sierpnia, 11:30

   Ma ktoś linka z umieralnością na inne choroby, np aids rak hiv grypa? Nie bede sie pytał o śmiertelnosc na drogach bo wiadomo ze więcej niz covid

  • Mark111
   10 sierpnia, 13:41

   Problem nie leży w statystykach ale w 2 aspektach .
   1. Prewencja lub jej brak i co wtedy ?
   2. Ten virus nie jest poki co przez nikogo opanowany a to oznacza wzrosty i jeszcze raz wzrosty zachorowań. Gdyby chodziło tylko i wyłącznie o chorych to jeszcze pół biedy. Ale są trupy . Ich liczba na dziś stale rośnie więc nie można robić statystycznych porównań na tym etapie. Pomijam teorie spiskowe zupełnie.

  • Anna-1
   10 sierpnia, 15:59

   Obecnie nikt nie umiera na inne choroby jak covid19.Inne choroby przestały istniejeć lub przestały być leczone.Dlatego wizyty u lekarza niedoświadczysz😡Dr.Google nie przyjmuje.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama