Menu

W UK na policyjny numer 101 zadzwonimy za darmo

W UK na policyjny numer 101 zadzwonimy za darmo
Żeby zadzwonić na policję, nie będziemy musieli mieć środków na karcie. (Fot. Getty Images)
W przyszłym roku zostanie zniesiona opłata w wysokości 15 pensów za wykręcenie numeru 101 na policję - informuje Sky News.
Reklama

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że przeznaczy 5 milionów funtów na pokrycie kosztów 30 milionów połączeń na policyjny numer alarmowy 101.

Warto zaznaczyć, że środki za te rozmowy nie trafiają ani do policji, ani do brytyjskiego rządu, tylko do firm telefonicznych.

Tymczasem Vodafone już na początku tego miesiąca zapowiedział, że zlikwiduje opłatę za "101" w przypadku osób korzystających z "prepaid", a od kwietnia 2020 r. opłata  nie będzie obowiązywać już żadnego klienta korzystającego z usług operatora.

Minister spraw wewnętrznych Sajid Javid zaznaczył, że zniesienie tej opłaty to "korzyść dla milionów osób, które czują się zagrożone".

Z zadowoleniem przyjęła tę decyzję komisarz ds. ofiar, Helen Newlove. To właśnie ona zleciła dokonanie przeglądu kosztów za połączenia z numerem 101. 

"To, co mnie  najbardziej martwiło, to fakt, że koszty za połączenia alarmowe najbardziej obciążały osoby które mają telefony na kartę" - przyznała w rozmowie z "The Daily Telegraph. "To nie jest ok. Musimy zachęcać społeczeństwo do zgłaszania przestępstw, a udostępnienie tej usługi za darmo jest krokiem w dobrym kierunku" - dodała.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama