Menu

W UK już 14 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem z Chin

W UK już 14 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem z Chin
Na lotnisku Heathrow wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. (Fot. Getty Images)
14 osób trafiło do szpitali w Wielkiej Brytanii z powodu podejrzenia zarażeniem śmiertelnym wirusem podczas podróży do Chin - informuje BBC.
Reklama

Public Health England (PHE) informuje, że wystąpienie przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkiej Brytanii jest "bardzo prawdopodobne". Uspokaja jednak, że większość hospitalizowanych osób powraca do zdrowia.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii na obecność wirusa z Chin przebadano 14 pacjentów. Wiadomo już, że w przypadku pięciu osób był to fałszywy alarm, ale dziewięć wciąż czeka na wyniki - informuje BBC.

Pod kątem podejrzenia zarażeniem koronawirusem przebadano m.in. pięć osób w Szkocji. Według rządowych informacji, są to Chińczycy, którzy przylecieli do Wielkiej Brytanii z chińskiego miasta Wuhan. To właśnie tam epidemia wybuchła tuż przed końcem roku.

Badania objęły też jedną osobę w Walii oraz mężczyznę w Belfaście.

Wielka Brytania monitoruje bezpośrednie loty do Chin. (Fot. Getty Images)

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock zapowiedział we wtorek, że podlegli mu urzędnicy i lekarze są "gotowi, aby odpowiednio zareagować". "Choć jest coraz większe prawdopodobieństwo wystąpienia wirusa, to jesteśmy dobrze przygotowani - zapewnił.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Wuhan, a Wielka Brytania monitoruje bezpośrednie loty do Chin. Na lotnisku Heathrow wyznaczono osobny obszar dla pasażerów z regionów dotkniętych koronawirusem.

Na całym świecie istnieje już ponad 800 potwierdzonych przypadków wirusa, który zabił już 26 osób w Chinach.

Czytaj więcej:

Niebezpieczny wirus z Chin zbiera śmiertelne żniwo

Brytyjska minister biznesu: Epidemia koronawirusa jest problemem dla świata

Już 830 osób zakażonych koronawirusem. 25 przypadków śmiertelnych

  Komentarze
  • Shaggy
   24 stycznia, 13:37

   Paracetamol

  • He
   24 stycznia, 14:11

   wiedza ze jest wysokie zagrozenie na całym swiecie ale wpuszczaja chinczykow do Europy

  • A*
   25 stycznia, 16:53

   Niech odwołają wszystkie loty z chin i z miast gdzie są zarażeni. Celowo to robią , bo debile nie wiedzą że jakaś epidemia panuje ?! Szok

  • SPRAWIEDLIWY
   25 stycznia, 18:55

   Super...Straż graniczna (na zdjęciu) ma rękawiczki ochronne...Pasażer np zarażony podający paszport nie ma rękawiczek. Wirusy rozprzestrzeniają się w powietrzu poprzez oczy, usta, nos i kontakt... Czyli rozumiem, że paszport przed przekazywaniem z rąk do rąk jest sterylny za każdym razem, a rękawiczki są zmieniane po każdorazowej obsłudze pasażera i utylizowane?😉

  • Lena
   25 stycznia, 22:20

   Choć jest coraz większe prawdopodobieństwo wystąpienia wirusa, to jesteśmy dobrze przygotowani.... Podadzą chorym paracetamol??😂

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.02.2020
  GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

  Sport


  Reklama